Alpejski PŚ. Przerwa w zawodach. Kiedy kolejny start?

Photo: Pentaphoto Ale Trovati

Za nami emocjonujący weekend z narciarstwem alpejskim w austriackim Sölden. Zarówno gigant panów, jak i gigant pań stały na wysokim poziomie. Po emocjonującym początku niestety fanów narciarstwa alpejskiego czeka długa przerwa. Dopiero za trzy tygodnie czekają nas zawody w Lech/Zuers.

Photo: Pentaphoto Ale Trovati

W Lech/Zuers zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w zawodach w parallelu. Ta rywalizacja budzi pewne kontrowersje. Podobnie, jak nie wszystkim podobają się długie przerwy w zawodach. Niewątpliwie usypia to emocje kibiców, a także wybija z rytmu zawodników. Niemniej – patrząc na sprawę z drugiej strony – wczesna inauguracja sezonu jest już pewną ustaloną normą i zarówno sportowcy, jak i fani do takiego stanu rzeczy mogli się przyzwyczaić.

Co dalej

Zawody w rywalizacji równoległej mimo swej widowiskowości nie cieszą się najlepszą opinią – głównie ze względu na kwestie bezpieczeństwa, a także na fakt, iż rywalizacja bywa wypaczona. Ci więc, którzy nie lubią tej rywalizacji poczekać będą musieli jeszcze tydzień, kiedy to w fińskim Levi panie staną do rywalizacji slalomowej. A potem sezon już rozkręci się na dobre, a my będziemy z Państwem przeżywać sportowe emocje do samego jego końca.

źródło: własne

terminarz startów kobiet i mężczyzn