Alpejski PŚ: Prestiżowe zawody w Kitz bez kibiców

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Chociaż do prestiżowych zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbühel zostały jeszcze ponad trzy miesiące, to już dzisiaj wiadomo, że odbędą się one bez kibiców. – Dostosowujemy się do sytuacji na świecie – powiedział Michael Huber, prezes Kitzbühler Skiclub.

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Do sezonu zimowego w narciarstwie alpejskim coraz bliżej i z dnia na dzień pojawiają się nowe informacje. W czasie pandemii koronawirusa wiele zawodów rozgrywanych jest bez udziału publiczności. Od kilku miesięcy wiadomo, że tak samo będzie w przypadku inauguracji w Sölden. Dzisiaj z kolei taki sam scenariusz zapowiedzieli organizatorzy prestiżowego wyścigu Hahnenkammrennen.

– Cieszymy się, że potwierdzono miejsce dla Hahnenkamm w kalendarzu Pucharu Świata, ale teraz dostosowujemy się do sytuacji na świeci – powiedział Michael Huber, prezes Kitzbühler Skiclub. – Osobliwością nadchodzącej zimy jest to, że będziemy funkcjonować z dnia na dzień. Na tydzień przed zawodami możemy dostać czerwone światło, przez co stracimy wszystkie włożone środki – dodawał.

Pewne zatem jest to, że cieszące się dużym zainteresowaniem zawody w Kitz tym razem nie będą miały wspaniałej atmosfery. Z racji, że nie będzie publiczności, organizatorzy rezygnują z różnych wydarzeń towarzyszących. – Nie będzie wyścigów dla juniorów, akcji charytatywnej ani też uroczystego losowania czy wieczornej dekoracji – informował Michael Huber.

Źródło: scimagazine.it

Mateusz Król
Obserwuj