Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin nie wystartuje w Crans Montanie

fot. redbull.com

fot. redbull.com

Prócz Niemki Viktorii Rebensburg na pucharowych trasach w Crans Montanie nie zobaczymy także Mikaeli Shiffrin. Amerykanka postanowiła skupić się na szlifowaniu konkurencji technicznych.

O ile zdobycie przez Shiffrin Kryształowej Kuli za klasyfikację generalną wydaje się praktycznie pewne (nad drugą w zestawieniu Wendy Holdener ma aż 671 punktów przewagi), o tyle 22-latka nie ma szans na zdobycie Małej Kryształowej Kuli za supergigant (25. miejsce, 56 punktów). Podjęła więc decyzję o rezygnacji ze startów w Crans Montanie.

Shiffrin, podobnie jak Viktoria Rebensburg, postanowiła skupić się na występie w niemieckim Ofterschwang (9-10 marca), który obejmuje konkurencje techniczne. Ich wynik może być bardzo ważny dla klasyfikacji slalomu i giganta. W tej pierwszej liderująca Amerykanka ma 75 punktów przewagi nad drugą Słowaczką Petrą Vlhovą i ma szansę na powiększenie prowadzenia. W tej drugiej natomiast traci 81 punktów do Rebensburg i 49 punktów do Francuzki Tessy Worley, mogąc ewentualnym zwycięstwem zbliżyć się do obu rywalek.

Źródło: skiweltcup.tv/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.