Alpejska jesień – Wrzesień #4. FIS wreszcie się ugiął, Neureuther za bojkotem igrzysk, tajemnicza konferencja Hirschera i powrót Michelle Niederwieser

To już czwarta odsłona wrześniowego podsumowania w narciarstwie alpejskim. Zbliżająca się inauguracja Pucharu Świata to zawsze bardzo gorący okres zarówno dla zawodników jak i dziennikarzy. Nie inaczej jest i tym razem. FIS wreszcie wyrównało liczbę konkurencji szybkościowych i technicznych, Felix Neureuther wyraził swoją opinię na temat organizacji igrzysk w Pekinie. Nie zabrakło również szczęśliwych powrotów na śnieg.

fot: fis-ski.com

Sprawiedliwa walka o Kryształową Kulę

Działacze FIS nareszcie podjęli decyzje o zrównaniu liczby konkurencji technicznych i szybkościowych w nadchodzącym sezonie. Wśród kobiet odbędzie się po 9 wyścigów w każdej specjalności. Mężczyźni mają przed sobą 11 zjazdów, 7 supergigantów, 8 slalomów gigantów oraz 10 slalomów. Z tego rozwiązania z pewnością szczęśliwi będą przedstawiciele konkurencji szybkościowych, których w zeszłym sezonie było znacznie mniej. Także pogoda nie pomagała zawodnikom, z tego powodu Lara Gut-Behrami nie mogła powalczyć o Kryształową Kulę za sezon 2020/21. Podczas zawodów finałowych konkurencje szybkościowe zostały odwołane.

Wielki niemiecki slalomista za bojkotem igrzysk w Pekinie

Felix Neureuther publicznie krytykuje MKOL za przyznanie prawa do organizacji przyszłorocznych igrzysk olimpijskich Chinom. Niemiec uważa że Pekin pogwałca prawa człowieka i natury. Według niego powinny zostać zawarte konkretne wytyczne, których gospodarze najważniejszej imprezy sportowej powinni przestrzegać. Niestety bez wsparcia misja ta jest niemożliwa do zrealizowania. Neureuther nawołuje Niemiecką Konfederacje Sportów Olimpijskich do pomocy. Potwierdza również, że poparłby ewentualny bojkot igrzysk w imię zmian w lepszym kierunku.

Tajemnicza konferencja Marcela Hirschera

Legendarny austriacki alpejczyk zaprasza w przyszłą środę na konferencję prasową w Kaprun. Przy okazji otwarcia największego sklepu sportowego w Alpach, zapowiada coś tajemniczego. Jak potwierdził sam mistrz fani narciarstwa jeszcze o nim usłyszą. W mediach najgłośniej mówi się o tym, że Hirscher przedstawi swoją nową, własną markę narciarską. Z pewnością narty lub buty sygnowane nazwiskiem Marcela będą nie lada gratką.

Michelle Niederwieser wreszcie wraca na stok

Austriacka alpejka w listopadzie 2020 roku zerwała więzadło krzyżowe w lewym kolanie, natomiast w styczniu 2021 uszkodziła chrząstkę w prawym kolanie. 22-latka przerwała rozgrywany 7 marca w Hochficht slalom gigant, z powodu zbyt mocnego bólu. Od tamtej pory przeszła dwie operacje i z nadzieją patrzy na nadchodzący sezon. Już w przyszłym tygodniu chce zacząć treningi na lodowcu w Sölden.

Vincent Kriechmayr otrzymał gondolę nazwaną jego imieniem

Dwukrotny mistrz świata z Cortiny (zjazd i supergigant) zaszczytu dostąpił w Kitzbühel, a jego gondola będzie używana na kolejce Hahnekamm. Dla utytułowanego Austriaka to już druga taka nagroda. Wcześniej jego imieniem nazwano gondolę w Hintersdoter. Vincent wspomniał przy okazji, że czuje się świetnie i jest w pełni gotowy na rozpoczęcie kolejnego sezonu. Oprócz niego swoim nazwiskiem na kolejce będzie mogła się poszczycić Lisa Theresa Hauser, która została mistrzynią świata w biathlonie.

Marie Michelle Gagnon i Travis Ganong zaręczeni

Kanadyjka i Amerykanin są parą od 13 lat. Podczas swojej wycieczki na Matterhorn, zostali oficjalnie narzeczeństwem. Kanadyjka pochwaliła się szczęściem za pośrednictwem swoich portali społecznościowych.

Źródło: krone.at/ blick.ch/ Instagram/ informacja własna