Aksel Lund Svindal: „Trasa była bardzo wymagająca”

fot. Janis Blaus © via flickr.com

fot. Janis Blaus © via flickr.com

Dzień w Kitzbühel rozpoczął się od przełożenia wyścigu na późniejszą godzinę, ale po technicznych trudnościach alpejczycy ostatecznie stanęli na starcie. Aksel Lund Svindal po zaciętej rywalizacji cieszył się z kolejnego triumfu.

W swojej karierze Norweg odniósł czwarte zwycięstwo w supergigancie na Streif. Na konferencji prasowej nie mógł powstrzymać radości – Marzenia się spełniają, weekend w Kitz nie mógł zacząć się lepiej.

Wczesnym rankiem zawodnicy zostali poinformowani o zmianie programu. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się przełożyć wyścig na późniejszą godzinę i zmienić konfigurację trasy – Myślę, że wszyscy byliśmy zdenerwowani, bo nie wiedzieliśmy, czego oczekiwać. Góra trasy był bardzo wymagająca – zakończył.

Kjetil Jansrud stracił do swojego rodaka pół sekundy. W tym sezonie w super G stawał już na drugim stopniu podium w Beaver Creek i świętował zwycięstwo w Lake Louise –  Jestem zadowolony, że utrzymuję dobrą formę. Gratuluję Svindalowi tak dobrego rezultatu.

Na mecie z trzecim najlepszym czasem zameldował się Matthias Mayer, który o ułamki sekund przegrał z Jansrudem – Wiedziałem, że będzie trudno od samego początku. Bardzo się cieszę, że udało mi się zająć trzecie miejsce i mogę stać obok tak wyśmienitych narciarzy – chwalił Austriak.

Źródło: www.fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.