Zniszczoł zyskał pewność siebie. “Na pewno zaczynam z innego poziomu”

Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle. Polak był zadowolony ze swoich prób i ocenił je na “piątkę”. – Na pewno zaczynam z innego poziomu – porównywał sytuację względem ubiegłego roku.

Zniszczoł sezon zimowy zakończył na dobrym poziomie i uważa, że udało się to utrzymać. – Dużo pracy włożyliśmy z Kubą Bączkiem (przyp. red. psycholog skoczka), aby przenieść to uczucie pewności na lato, a następnie przełoży się to na zimę – mówił Aleksander Zniszczoł, który po czterech latach znów będzie mógł dzisiaj wystąpić w polskiej drużynie skoczków.

– Ta stabilizacja najbardziej mnie cieszy. To jest bardzo ważne. Dzięki temu czuję się pewniej, choć zawsze pojawiają się też chwile niepewności. Tak było też w piątek. Mimo tego potrafiłem oddać dobre skoki – mówił wiślanin. Początek sezonu przygotowawczego nie był tak łatwy, bo skoki na treningach nie wyglądały najlepiej. – Zdziwiło mnie to, ale byłem spokojny i pewny swego. To mi dużo dałem, bo wiedziałem, że będzie dobrze – dodawał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl
Jakub Balcerski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.