Znana niemiecka biathlonistka zakończyła karierę

fot. GettyImages

fot. GettyImages

Miriam Neureuther z d. Gössner ogłosiła koniec kariery. 29-latka spodziewa się kolejnego dziecka i nie zamierza wracać do sportu. – Są dla mnie ważniejsze rzeczy – przyznała.

Dobrze znana niemiecka biathlonistka Miriam Neureuther po dwóch sezonach przerwy postanowiła zakończyć karierę. Dwukrotna mistrzyni świata w sztafecie wyszła za mąż za utytułowanego alpejczyka Felixa Neureuthera i spodziewają się drugiego dziecka. Jej mąż również niedawno zakończył przygodę ze sportem. – Wierzę, że problem zakończenia kariery definitywnie został już rozwiązany – powiedziała Miriam w Monachium, gdzie prezentowała książkę dla dzieci.

Miriam Neureuther, uznawana przede wszystkim za biathlonistkę, startowała także jako biegaczka narciarska. I to właśnie w tej dyscyplinie sportu startował na igrzyskach. W Vancouver była członkinią sztafety sięgającej po srebrny medal. Rok wcześniej ten sam wynik z koleżankami powtórzyła na mistrzostwach świata w Libercu. W Val di fiemme otarła się nawet o medal w biegu indywidualnym na 10 km stylem dowolnym.

Jako biathlonistka trzykrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata. W sezonie 2012/2013 zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji sprintu. W klasyfikacji generalnej zajmowała najwyżej dziewiąte miejsce. Jako młoda sportsmenka sięgnęła po dwa tytuły mistrzyni świata juniorów oraz srebro i brąz. Dla niemieckiego biathlonu to kolejna strata dość młodej zawodniczki. Przypomnijmy, że niedawno karierę zakończyła utytułowana Laura Dahlmeier.

Źródło: www.sport1.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.