Koniec kariery niemieckiej mistrzyni, Laura Dahlmeier żegna się z biathlonem

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

Jedna z najlepszych biathlonistek ostatnich lat, Niemka Laura Dahlmeier, poinformowała w mediach społecznościowych o zakończeniu swojej sportowej kariery. – Nie czuję już stuprocentowej pasji do uprawianego przeze mnie sportu – napisała 25-latka na Facebooku.

Laura Dahlmeier mimo swojego młodego wieku zdobyła w biathlonie wszystko. Niemka triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017, wywalczyła złoty medal olimpijski w sprincie podczas igrzysk w Pjongczangu i piętnaście medali mistrzostw świata (siedem złotych). Dahlmeier dwadzieścia razy wygrywała biegi w zawodach najwyższej rangi i 45. razy stawała na podium.

W wiadomości opublikowanej na Facebooku Niemka napisała, że nie jest już w stanie w stu procentach oddać się biathlonowi. – Po trudnym sezonie wzlotów i upadków nie czuję już stuprocentowej pasji do uprawianego przeze mnie sportu. Dlatego po wielu przemyśleniach zakończyć moją karierę w biathlonie – czytamy. – Od dzieciństwa poświęciłam się biathlonowi w całości i dzięki temu byłam w stanie doświadczyć wielu wspaniałych chwil. Dziękuję za te wszystkie lata w sporcie, to dzięki nim jestem tym kim jestem. Żeby zrobić miejsce na nowe przygody, czas zamknąć rozdział o nazwie “biathlon” – pisze Dahlmeier.

Niemiecka biathlonistka będzie miała teraz więcej czasu na realizowanie swojej wielkiej pasji, czyli wędrówek górskich.

Źródło: Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: