Znamy szczegółowy plan konkursów LGP w Wiśle

Fot. M. Król

Sezon ogórkowy w skokach narciarskich trwa w najlepsze. Mimo, że do rozpoczęcia sezonu letniego pozostało jeszcze blisko dwa miesiące, organizatorzy Letniego Grand Prix w Wiśle postanowili podzielić się szczegółowym harmonogramem tegorocznych zmagań.

Fot. M. Król

Intensywna inauguracja na polskiej ziemi

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w Beskidach zobaczymy zarówno zawodników, jak i zawodniczki. Na skoczni im. Adama Małysza w dniach 25-26 lipca odbędą się po dwa konkursy indywidualne.

Rywalizacja rozpocznie się 24 lipca od tradycyjnych treningów oraz kwalifikacji. Jako pierwsze wiślański obiekt przetestują panie. Oficjalny trening zaplanowano na godzinę 10. Z kolei o godzinie 12:15 odbędą się kwalifikacje.

Następnie o godzinie 16 do akcji wkroczą mężczyźni, którzy rozpoczną swoją sesję treningową. Kwalifikacje panów przewidziano na godzinę 18.

Sobota (25.07) i niedziela (26.07) z kolei to czas zmagań indywidualnych. Pierwszego dnia startów o godzinie 9:30 odbędzie się seria próbna pań przed zaplanowanym na 10:30 konkursem.

O godzinie 14 serię próbną odbędą panowie, którzy o pierwsze punkty na igelicie powalczą o godzinie 15.

W niedzielę z kolei serie konkursowe kobiet (13:00) oraz mężczyzn (17:30) poprzedzą serie kwalifikacyjne (11:00 oraz 16:30).

źródło: PZN