Znamy skład reprezentacji Polski na RAW Air. Jest jeden powrót

Po mistrzostwach świata w Planicy, skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Już w najbliższy weekend (11-12.03) w Oslo rozpocznie się kolejna edycja RAW Air. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że w Norwegii wystąpi sześciu jego podopiecznych.

Czas na skandynawskie tournee

Trzon ekipy, która rywalizować będzie na obiektach w Oslo, Lillehammer oraz Vikersund tworzyć będą medaliści słoweńskiego czempionatu – Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Nie zabraknie również pozostałych uczestników zmagań w Planicy – Kamila Stocha, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. Skład uzupełni Jakub Wolny, który powraca do zawodów elity po krótkim epizodzie w Pucharze Kontynentalnym.

 

Przypomnijmy, że w ramach RAW Air początkowo zawodnicy rywalizować będą na słynnym wzgórzu Holmenkollen (11-12.03). Następnie miejscem startów będzie Lillehammer, gdzie odbędą się kolejne dwa konkursy indywidualne (14,16.03). Imprezę zakończą batalia na obiekcie do lotów narciarskich w Vikersund (18-19.03). Dodajmy, że zwycięzcą imprezy okaże się zawodnik z najwyższą łączną notą wszystkich zawodów oraz prologów, które zastąpią kwalifikacje.

źródło: PZN