Znamy skład Polaków na Hinzenbach. Powrót liderów

fot. Tomasz Markowski

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska siedmiu skoczków, którzy wezmą udział w zawodach Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Wśród nich znaleźli się liderujący w cyklu Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

fot. Tomasz Markowski

Najlepsi wracają do gry

Siedmiu polskich skoczków wystartuje podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach. W Austrii do rywalizacji w cyklu powrócą najlepsi spośród Biało-Czerwonych – Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Obaj Polacy wystartowali w to lato tylko dwukrotnie – podczas domowych konkursów w Wiśle, które inaugurowały sezon. Mimo późniejszej absencji, są oni nadal liderami klasyfikacji generalnej letniego cyklu, mając na kontach po 180 punktów.

Poza wymienioną dwójką w Hinzenbach rywalizować będą Jakub Wolny, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Stefan Hula i Kacper Juroszek. Na starcie zabraknie Klemensa Murańki, który wywalczył dla Polaków dodatkowe, siódme miejsce startowe.

Weekend w Austrii rozpocznie się w sobotę, 24 września, od kwalifikacji. Ich start jest zaplanowany na 18:30. Niedzielny konkurs indywidualny ma wystartować o 13:00. Poprzedzi go seria próbna, która rozpocznie się godzinę wcześniej.

Źródło: PZN