Znakomita oglądalność Turnieju Czterech Skoczni. Miliony widzów przed telewizorami

Screen-Twitter

Za nami 71. Turniej Czterech Skoczni. Był on bardzo udany dla polskich skoczków. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Dawid Kubacki, a w czołowej piątce znaleźli się także Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Świetna forma podopiecznych Thomasa Thurnbichlera znalazła również swoje odzwierciedlenie w wynikach oglądalności.

Screen-Twitter

Znaczący przypływ kibiców

Jak informuje Damian Michałowski z TVN, finałowy konkurs w Bischofschofen oglądało prawie 5 mln widzów. Na TVN było to 3,38 mln, a na Eurosporcie 1,49 mln. Dla porównania przed rokiem, kiedy Biało-Czerwoni spisywali się słabo, oglądalność była dużo niższa. Wówczas proporcje wynosiły 2,40 mln do 1,05 mln osób. Oznacza to, że znakomite występy Kubackiego i spółki przyciągnęły przed telewizory ponad milion więcej Polaków.

Już w poprzednich konkursach widoczna była wyraźna tendencja zwyżkowa. Dziennikarz poinformował również wcześniej o wynikach oglądalności noworocznych zmagań w Garmisch-Partenkirchen. Na TVNie było to 3,16 mln widzów, a na Eurosporcie 1,36 mln. Daje to łączny wynik 4,53 mln widzów. W 2022 na samym TVNie zmagania śledziło 2,4 mln osób.

Przypomnijmy, iż od sezonu 2021/22 to właśnie stacja TVN pokazuje konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w ramach transmisji otwartej. Wcześniej głównym nadawcą było TVP. Wówczas jednak oglądalność była dużo lepsza. Zwycięskie występy Kamila Stocha podczas Turnieju Czterech Skoczni 2020/21 śledziło łącznie 6,13 mln osób (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1).

źródło: wirtualnemedia.pl