Znaczny spadek oglądalności TCS. Winna słaba forma Polaków?

Za nami niezbyt udany dla polskich skoczków 70. Turniej Czterech Skoczni. Niestety, słabsze wyniki podopiecznych Michala Doleżala znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach oglądalności. Jak podaje portal wirtualnemedia.com, turniej stracił ponad 50% liczby widzów, względem poprzedniej edycji turnieju.

Nieudany turniej zaowocował spadkiem oglądalności?

Tegoroczna jubileuszowa 70. edycja niemiecko-austriackiego turnieju od początku nie układała się po myśli naszych reprezentantów. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła, zajął dopiero 15. miejsce w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Kamil Stoch po odwołanej rywalizacji w Innsbrucku, zdecydował się powrócić do kraju na treningi.

Niestety, niepowodzenie polskich skoczków odbiło się na oglądalności tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Według badań Nielsena, średnia widownia tegorocznej edycji imprezy, którą relacjonowały dwie stacje: TVN oraz Eurosport 1, była dużo mniejsza w porównaniu do tej zeszłorocznej. Rywalizację na antenie TVN oglądało średnio 2,01 miliona widzów, podczas gdy w zeszłym roku konkursy na antenie TVP śledziło 4,8 mln widzów. To ponad dwukrotny spadek. Podobną tendencję zanotował również Eurosport. Batalię o Złotego Orła zobaczyło 891 tyś widzów, w tym 719 tyś. kwalifikacje, które również były transmitowane przez tą stację. Dla porównania w sezonie 2020/21, kiedy triumfował Kamil Stoch, a na najniższym stopniu podium stawał Dawid Kubacki, było to 1,33 mln widzów.

Oznacza to, że rok do roku oglądalność Turnieju Czterech Skoczni spadła o 3,22 mln widzów. Dodajmy, że wówczas zmagania można było oglądać na antenie trzech stacji – TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport.

źródło: wirtualnemedia.com