Zbigniew Bródka kontuzjowany

fot. AFP

fot. AFP

Nasz panczenista Zbigniew Bródka od pewnego czasu zmaga się z kontuzją. Jak informuje portal sport.onet.pl mistrz olimpijski z Soczi ma problemy z mięśniem czworogłowym. 

Zbigniew Bródka ma być jedną z czołowych postaci polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, którą rozpoczną się już w lutym. Będzie tam bronił tytułu mistrza olimpijskiego na dystansie 1500 m. Jego przygotowania skomplikowała jednak kontuzja mięśnia czworogłowego. Razem z całą kadrą polskich łyżwiarzy szybkich Bródka od kilku tygodni trenuje w niemieckim Inzell. Nie mógł jednak wystartować w ostatnich zmaganiach kontrolnych. Jedyne w jakich brał udział odbyły się we wrześniu i jak sam twierdzi wypadł nieźle. Żeby nie pogłębić urazu musiał jednak zrezygnować z dalszych testów formy.  – Na treningach wykonuję niemal wszystko. Wprowadziliśmy też zajęcia zastępcze dla tych ćwiczeń, jakich nie jestem w stanie zrobić. Nie panikujemy, a plan treningowy realizuję – uspakajał w wywiadzie dla sport.onet.pl.

Niebawem nasi panczeniści wrócą do kraju, by w dniach 27-29 października wziąć udział w Mistrzostwach Polski na nowo otwartej hali w Tomaszowie Mazowieckim (o pierwszym krytym torze w Polsce pisaliśmy tu). Czy Zbigniew Bródka będzie mógł w nich wystartować okaże się po badaniach i konsultacjach w Polsce.

źródło: sport.onet.pl 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: