Zapadła decyzja w sprawie startów polskich skoczków. Tylko czterech pojedzie do Klingenthal

fot. M. Król

Po konkursach Pucharu Świata w Wiśle sztab szkoleniowy polskich skoczków podjął decyzję o startach biało-czerwonych zawodników w następny weekend. W zawodach najwyższej rangi w Klingenthal wystartuje czterech zawodników, zaś reszta uda się na treningi.

fot. M. Król

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zadecydował, że w mających się odbyć w dniach 10-12 grudnia zawodach Pucharu Świata w Klingenthal wystartuje czterech Biało-Czerwonych. O kolejne punkty w konkursach najwyższej rangi powalczą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Pierwsza trójka to jedyni z naszych reprezentantów, którzy punktowali podczas rywalizacji w Wiśle. Na weekend w Niemczech zaplanowane są dwa konkursy indywidualne.

Reszta pojedzie trenować

Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka wykorzystają ten czas na treningi w Ramsau. Udadzą się tam razem z trenerami Grzegorzem Sobczykiem i Maciejem Maciusiakiem. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, pozostali reprezentanci Polski wezmą udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund, które zostaną rozegrane 10 i 11 grudnia. Dokładny skład na te zawody zostanie podany w najbliższych dniach.


Źródło: PZN