Zaginął Antonin Hajek. Policja wciąż prowadzi poszukiwania skoczka. Najnowsze wieści

Screen - YouTube

Od ponad dwóch miesięcy za zaginionego uznawany jest były czeski skoczek Antonin Hajek, który od ponad dwóch miesięcy nie daje znaku życia swoim bliskim. Wciąż przypuszcza się, że Czech może przebywać w Malezji, a jednym z powodów wyjazdu mogą być problemy w życiu prywatnym.

Screen – YouTube

Od drugiego października nazwisko Antonina Hajka znajduje się na liście osób zaginionych. Policja wciąż poszukuje byłego skoczka narciarskiego. Ślady prowadzą do Malezji, gdzie wcześniej podróżował. I to jest trop, o którym mowa była już na początku listopada. Wygląda zatem na to, że śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Ślad urywa się na Malezji

– Poszukiwania zaginionej osoby wciąż trwają – powiedziała iDNES.cz rzeczniczka policji Adela Fialova. – Kontynuujemy intensywne zajmowanie się tą sprawą. Mogę potwierdzić, że ostatni ślad zaginionej osoby prowadzi do Malezji, dokąd podróżował samolotem z Czec – dodała.

Przypuszczalnie powodem wyjazdu mogą być problemy rodzinne, które w ostatnich latach miał Czech. W 2019 roku Hajek poślubił w Harrachovie Veronikę Pankovą, fizjoterapeutkę czeskiej kadry. Rzekomy romans z jedną z zawodniczek w czasie, gdy były skoczek był trenerem żeńskiej reprezentacji kobiet, miał być powodem zakończenia małżeństwa, do którego doszło w ostatnich miesiącach. Nikt nie jest jednak w stanie potwierdzić, czy właśnie powody osobiste stoją za zaginięciem Czecha.

Wczesne zakończenie kariery

Antonin Hajek w zawodach Pucharu Świata zadebiutował w sezonie 2003/2004. Jego najlepszy wynik w konkursach tej rangi to czwarta lokata. Czech dwukrotnie startował w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich (Vancouver i Soczi). Jego rekord życiowy wynosi 236 metrów, co do dziś pozostaje rekordem jego kraju. Skoczek zakończył karierę w 2015 roku w wieku zaledwie dwudziestu ośmiu lat.

 Źródło: iDNES.cz

Mateusz Król
Obserwuj