Wypowiedzi najlepszej trójki po pierwszym dniu LPK w Wiśle

dsc_0388

Dzisiaj w Wiśle podczas pierwszego z konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego na podium stanęli Włoch, Słoweniec i Polak. Co sami zainteresowani – Davide Bresadola, Domen Prevc i Jan Ziobro sądzą o swoich występach? 

Dla Davide Bresadoli to pierwsze zwycięstwo w Letnim Pucharze Kontynentalnym. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem tutaj tak udanie się zaprezentować – powiedział. Warto przypomnieć, że to nie pierwsze zwycięstwo Włocha na polskiej ziemi. W lipcu triumfował podczas zawodów FIS Cup w Szczyrku.

Ogromny udział w występach Bresadoli jak i całego włoskiego teamu ma oczywiście szkoleniowiec kadry, Łukasz Kruczek. Dla zwycięzcy zawodów Kruczek jest wspaniałym trenerem i bardzo dobrą osobą. – Zaczeliśmy trenować razem w lecie i jestem szczęśliwy, że mam możliwość trenować z Lukaszem. Mam nadzieję, że współpraca ta będzie przez nas kontynuowana – zakończył swoją wypowiedź.

Drugie miejsce w zawodach zajął dobrze znany kibicom Domen Prevc. Młodszy brat Petera Prevca był swoistym objawieniem zeszłego sezonu. Tegoroczne lato nie było jednak dla niego szczególnie udane. – Nie spodziewałem się dobrych rezultatów. Chciałem tylko oddać 2 dobre skoki i bardzo się cieszę, że udało mi się to zrobić – stwierdził.

Prevc miał już okazję stać na podium podczas zawodów Pucharu Świata. Słoweniec uważa jednak, że cykl ten nie różni się zbyt wiele od Pucharu Kontynentalnego. – Myślę, że jedyną różnicą jest nazwa. Wszystko inne jest takie same – ocenił.

Najniższy stopień podium przypadł Janowi Ziobro. Polak bardzo cieszył się z sukcesu odniesionego w ojczyźnie. Szczególnie, że mogło go obserwować naprawdę wiele kibiców. – Dziękuję kibicom za przybycie. Bez Was by się tak fajnie nie skakało – powiedział.

Zdaniem Polaka, poziom zawodów był naprawdę wysoki. Podkreślił, że swoista druga liga ma naprawdę mocnych zawodników i trzeba dobrze skakać, by móc osiągać niezłe rezultaty. Życzymy, by udało mu się to także jutro, a w pierwszej dziesiątce zameldowało się więcej kolegów z reprezentacji!

Zuzanna Wydera

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.