Wellinger wraca do rywalizacji. Celem igrzyska w Pekinie

Fot. M. Król

Andreas Wellinger powraca do startów po nieudanym poprzednim sezonie. Tym razem chce utrzymać stabilność i punktować w zawodach Pucharu Świata. Niemiec zapowiedział, że na tę chwilę jego głównym celem jest udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Fot. M. Król

Kontuzje i problemy

Latem 2019 roku Andreas Wellinger doznał zerwania więzadła krzyżowego. Potem do problemów Niemca doszedł jeszcze kontuzjowany obojczyk. Choć w poprzednim sezonie zimowym mistrz olimpijski z Pjongczangu wrócił do zimowej rywalizacji na skoczni, nie udało mu się ani razu zdobyć punktów w konkursach Pucharu Świata. W sezonie letnim sytuacja wyglądała znacznie lepiej. W pięciu startach Wellinger zgromadził na swoim koncie 95 “oczek”.

Na kilka dni przed pierwszymi zawodami najwyższej rangi w sezonie Niemiec opowiedział o swoich celach na nadchodzące miesiące. – Przede wszystkim moim celem jest wejście do zespołu, utrzymywanie stabilności podczas konkursów i zdobywanie punktów Pucharu Świata – mówił.

Wellinger skomentował też szansę na powołanie na weekend w Niżnym Tagile. – To nie jest jeszcze pewne. Niestety mamy tylko sześć miejsc startowych, a ośmiu zawodników. Wierzę, że stawiamy trenerów przed trudną decyzją – zaznaczał Niemiec. Do tej pory Stefan Horngacher nie podał składu, w jakim niemiecka reprezentacja uda się na pierwsze zawody sezonu. Te zostaną rozegrane w najbliższy weekend (19-21 listopada).

Cel? Igrzyska w Pekinie

Poprzednie igrzyska olimpijskie Wellinger zdecydowanie mógł zaliczyć do udanych. Niemiec zdobył indywidualnie złoto i srebro, drużynowo także sięgnął po srebrny krążek. W rozmowie z magazynem kicker zaznaczał, że zostanie mistrzem olimpijskim było jego największym dotychczasowym sukcesem. – To ukształtowało mnie jako osobę, jako sportowca. Oczywiście chciałbym obronić tytuł, ale nie jest to mój główny cel – mówił.

Przed rozpoczęciem olimpijskiego sezonu zapowiada, że sam wyjazd na igrzyska jest jego głównym planem. – Następnym celem jest wyjazd do Pekinu. O planie na same igrzyska możemy mówić na początku lutego – skomentował w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową. Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego 2022 roku.

Źródło: DPA/fr.de