Walter Hofer liczy na ekscytujące zawody w zimie

DSC_0374

Pierwsza połowa Letniego Grand Prix 2016 była przepełniona dużą ekscytacją. Maciej Kot wygrał trzy z czterech konkursów i obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza tym samym drugiego Kamila Stocha i trzeciego Stefana Krafta.

Druga połowa Letniego Grand Prix rozpoczyna się w ten weekend, w Hakubie, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne, jednakże na starcie zabraknie lidera i wicelidera klasyfikacji generalnej. FIS skorzystało z szansy i porozmawiało z Dyrektorem Zawodów w skokach narciarskich, Walterem Hoferem.

Gdyby mógł Pan opisać pierwszą część LGP w trzech słowach jakie by to były i dlaczego?

Nowicjusze: po długim, stabilnym okresie gdzie zmienność w obrębie pola konkurentów była bardzo mała, w Grand Prix 2016 pojawiło się wiele nowych twarzy z różnych krajów zadowolonych z sukcesu.
Atmosfera: zawody zaczynające się po zachodzie słońca stworzyły cudowną atmosferę dla wielu rozentuzjazmowanych fanów, którzy przyszli obejrzeć zawody.
Faza badania: LGP ma olbrzymie znaczenie dla zasad i testów wyposażenia zarówno dla FIS jak i związków krajowych

Czego fani nie mogą się doczekać w drugiej połowie Letniego Grand Prix?

Po czterech zawodach w Europie, skoki narciarskie przeniosa się do Azji, do Hakuby, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne. Lista startowa jest zapełniona przez wielkie nazwiska. Miejscowy bohater Noriaki Kasai nie może się doczekać swojego pierwszego skoku podczas letnich zmagań.

Stało się tradycją to, iż seria zakończy się konkursami w Hinzenbach i Klingenthal na początku października, zanim sportowcy zaczną ostatnie przygotowania do zbliżającego się rozpoczęcia sezonu 2016/17 w Ruce zaplanowanym na koniec listopada.

Patrząc na zbliżający się sezon, co będzie nowe tym razem?

Po 25 latach ciągłego dodawania, zmieniania, regulowania reguł zawodów, tym razem nie będzie żadnych zmian. To, szczególnie, powinno umożliwiać mniejszym państwom zbliżenie się do czołówki. Spodziewamy się, iż w tym roku podia będą bardziej zróżnicowane i mamy nadzieję na bardzo ekscytujące zawody tej zimy.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.