Vlhova kończy współpracę w trenerem. Powodem kontrowersyjny wywiad?

fot. Are2019.com

Livio Magoni nie będzie już trenerem Petry Vlhovej. Najlepsza zawodniczka Pucharu Świata minionej zimy postanowiła przerwać tę współpracę. Dla obu wielkich postaci to oznacza zupełnie nowy rozdział.

fot. Are2019.com

Kilka dni wcześniej Magoni udzielił wywiadu, w którym niepochlebnie wyraził się na temat Vlhovej oraz warunków narciarskich na Słowacji. Mistrzyni klasyfikacji generalnej 2021 roku postanowiła teraz zerwać współpracę z ekstrawaganckim Włochem. We wtorek we wspólnym komunikacie prasowym ogłosili koniec swoich relacji zawodowych. To oznacza koniec wspólnej przygody, która trwała 5 lat.

Petra Vlhova:

 „To była długa i kamienista droga do tego, czego wszyscy tak desperacko pragnęliśmy. W końcu marzenie się spełniło i trzymam w dłoniach dużą Kryształową Kulę”.

„To było niesamowite 5 lat z tobą Livio, podczas których wiele się nauczyłam. Jestem Ci nieskończenie wdzięczna za poświęcony czas, nieskończoną energię, perfekcjonizm i nadzieję, którą ciągle we mnie pokładałeś. Jedne drzwi się zamykają, a tysiąc innych się otwiera. <y musimy tylko wybrać te, które są dla nas odpowiednie. Na razie nasze drzwi są inne. DZIĘKUJĘ LIVIO MAGONI ”.

Livio Magoni:

„Pięć wspaniałych i niewiarygodnych lat minęło szybko z wyjątkowym sportowcem, który wierzył we mnie oraz moje metody i koncepcje pracy. Dotarliśmy na szczyt. Na szczyt góry, która była bardzo wysoka pięć lat temu. Daliśmy z siebie wszystko i ponieśliśmy wiele poświęceń, Petra, Igor i mój wierny kolega Matej Gemza. Teraz dotarliśmy na szczyt. Jestem dumny, że zbudowałem profesjonalny zespół i nauczyłem się także sporo od nich. Dziękuję Boris, Stano, Simon, Marco, Mattia, Gigi, Matteo, Sona, Petra. To nie była tylko dobra historia sportowa, to była lekcja życia dla nas wszystkich, ponieważ sport powinien być taki”.

„Dziękujemy wszystkim Słowakom, niesamowitym ludziom, którzy są dumni ze swojej flagi i hymnu i pomogli nam przeżyć te chwile”.

Igor Vlha (ojciec Vlhova):

„Livio wykonał fantastyczną robotę z Petrą i osiągnął wszystkie cele, które sobie wspólnie wyznaczyliśmy. Bardzo go szanuję i chciałbym mu podziękować za inspirujący profesjonalizm, który wpłynął na nasze życie. Jestem przekonany, że wszyscy członkowie Ski Team Vlova mogą rozwijać się na fundamencie, który wspólnie stworzyliśmy”.

Źródło: Facebook

Mateusz Król
Obserwuj