VII Konferencja “Młodzi o sporcie” z akcentem skoków narciarskich

fot. materiały prasowe organizatora

To unikatowe w skali kraju wydarzenie. Co roku przyciąga setki studentów różnych kierunków, ze wszystkich krakowskich uczelni wyższych oraz osoby wywodzące się z branży sportowej. Mowa o konferencji “Młodzi o sporcie”, nad której siódmą edycją portal Sportsinwinter.pl objął patronat medialny. W tym roku nie zabraknie panelu poświęconego skokom narciarskim.

fot. materiały prasowe organizatora

Od kilku lat Koło Naukowe Managerów Sportu UJ przy Instytucie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje coraz bardziej popularną konferencję “Młodzi o sporcie”. Członkowie grupy wierzą, że spotkanie z osobami działającymi w branży sportowej może obudzić w studentach, wiążących swoją przyszłość ze sportem, dodatkową motywację do stałego samodoskonalenia oraz dać im taki rodzaj inspiracji, którego nie znajdą w zeszytach czy podręcznikach, a dla osób pracujących w branży sportowej być uzupełnieniem wiedzy oraz poszerzeniem horyzontów.

– Dla osób, które sport traktują hobbystycznie i swoje plany zawodowe układają w inny sposób możemy zapewnić rozrywkę i ciekawie spędzony dzień – piszą w zapowiedzi wydarzenia, którego tegoroczna odsłona odbędzie się online. To oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. Nie oznacza to jednak mniej ciekawych tematów, które zostaną poruszone w trakcie tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Tegoroczna konferencja poświęcona jest tematyce związanej z innowacjami na rynku sportu. W związku z coraz większą rolą technologii i innowacji w sporcie zapragnęliśmy poznać opinie ekspertów, praktyków działających w szeroko pojętym sporcie – zarówno od strony organizatorskiej, dziennikarskiej czy osób tworzących i wdrażających innowacje. Wśród zaproszonych gości są osoby, które kojarzymy ze skokami narciarskimi. To były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot oraz dziennikarz Eurosportu Michał Korościel. Poza tym swoją wiedzą podzielą się także: Jarosław Królewski, Igor Klaja i Michał Blicharz.

Nasi goście są osobami, które działają w różnych branżach, posiadają różne doświadczenie zawodowe, wiedzę czy spojrzenie na innowacje w sporcie, co sprawia, że temat innowacji w sporcie zostanie poruszony w sposób kompleksowy, z różnych perspektyw, tak że będzie w stanie zaciekawić nie tylko pasjonatów poszczególnych dyscyplin czy samych innowacji, ale wszystkie osoby związane z branżą sportową i biznesem – podkreślają organizatorzy. Dodają też, że nie zabraknie również sesji posterowej, w trakcie której uczestnicy przedstawią wyniki swoich badań naukowych związanych ze sportem. Po konferencji dostępna będzie także monografia “Młodzi o sporcie”.

Ogólnopolska Konferencja „Młodzi o Sporcie” odbędzie się 28 kwietnia i ruszy o 9:40. Śledzić ją będzie można dzięki relacjom live na portalach Facebook oraz YouTube. Aby nie przegapić najważniejszych informacji warto dołączyć do wydarzenia na FB. Koło Naukowe Managerów Sportu UJ na pewno informować też będzie na swoich kanałach społecznościowych: FB, TT, YT, Linkedin oraz SoundCloud. Sportsinwintert.pl objęło patronat medialny nad wydarzeniem, a zatem relację znajdziecie także na naszym portalu.

 Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj