Utytułowana skoczkini przeszła zabieg. Czy zdąży przed sezonem?

fot: alchetron.com

Austriacka skoczkini – Daniela Iraschko-Stolz przeszła zabieg operacyjny kontuzjowanego kolana. Mistrzyni świata z Oslo zapowiada powrót do rywalizacji na początku sezonu zimowego.

fot: alchetron.com

37-letnia Iraschko-Stolz tego lata pojawiła się tylko podczas inauguracyjnych zawodów w Wiśle. Tam triumfatorka klasyfikacji generalnej zimowego Pucharu Świata (w sezonie 2014/15) zajęła odpowiednio 9. oraz 5. pozycję. Następnie odpuściła jednak rywalizację we francuskim Chourchevel z powodu utrzymujących się dolegliwości bólowych w lewym kolanie. Jak się później okazało, ich przyczyną było ukruszenie jednej ze chrząstek. Zawodniczka pomyślnie przeszła już zabieg operacyjny i zapowiada powrót na skocznię już najbliższej zimy.

– Lewe kolano dręczyło mnie od kilku tygodni. Ból nie chciał ustąpić, więc potrzebna była operacja. Na szczęście wszystko się udało i obyło się bez komplikacji. Nie mogę się już doczekać się grudniowego startu sezonu – poinformowała wicemistrzyni olimpijska z Soczi.

– Dziękuję medykom za wykonanie świetnej roboty. Zakładamy, że Daniela wkrótce zacznie ponownie nabierać sił i za kilka tygodni powinna powrócić na skocznię. Zabieg został wykonany we właściwym momencie. Pozostało wystarczająco dużo czasu, by wróciła do formy – stwierdził Harald Rodlauer, trener kobiecej reprezentacji Austrii.

Przypominamy, że pierwsze zawody sezonu zimowego zaplanowano na 4. grudnia w norweskim Lillehammer.

 

źródło: laola1.at/ instagram