Trener Doleżal ogłosił skład na igrzyska. Bez olimpijskiej piątki w Titisee-Neustadt

Atos International, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Michal Doleżal ogłosił nazwiska pięciu skoczków, którzy wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jednocześnie nominowani zawodnicy odpuszczą rywalizację w Titisee-Neustadt i pojawią się na starcie dopiero w Willingen.

Atos International, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Karty odkryte

Za nami konkursy w Zakopanem, które zakończyły okres kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Znamy nazwiska pięciu polskich skoczków, którzy dostąpią zaszczytu na kompleksie Snow Ruyi National Ski Jumping Centre.

Liderem polskiej ekipy będzie Kamil Stoch, dla którego jest to już piąta olimpijska nominacja. Wcześniej startował w Turynie (2006), Vancouver (2010), w Soczi (2014), gdzie zdobył dwa złote medale oraz w Pjongczangu (2018), skąd przywiózł trzecie indywidualne złoto oraz brąz, wraz z drużyną. W składzie nie zabrakło również Dawida Kubackiego oraz Piotra Żyły, dla których będzie to odpowiednio trzeci oraz drugi olimpijski start. Po raz czwarty na igrzyskach zobaczymy również Stefan Hulę, który dobrymi występami w Zakopanem zapewnił sobie bilet do Chin. Debiutantem będzie z kolei 22-letni Paweł Wąsek.

Bez nominowanej piątki w najbliższych pucharowych zawodach

Trener Michal Doleżal jednocześnie wyjawił, że wspomnianej piątki zabraknie na starcie podczas przyszłotygodniowej rywalizacji w niemieckim Titisee-Neustadt (HS 142). Zawodnicy powrócą do rywalizacji w ostatnim przedolimpijskim starcie w Willingen, skąd odlecą bezpośrednio do Chin.

Pod nieobecność najlepszych zawodnik na Hochfirstschanze (HS 142) zobaczymy Andrzeja Stekałę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła oraz Klemensa Murańkę.

Dodajmy, że w przypadku dobrego wyniku któregoś ze wspomnianych zawodników możliwe będą zmiany w składzie, których można dokonać do 22 stycznia.

źródło: PZN