TCS w Oberstdorfie: Stoch vs Fettner. Oto pary pierwszego konkursu turnieju(lista startowa)

Przed nami pierwszy konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni. Po piątkowych kwalifikacjach poznaliśmy pary KO. Polacy mają duże szanse na awans.

Richard Freitag pokazał w piątek przed własną publicznością, że nic nie stracił ze swojej formy, jaką prezentował przed przerwą świąteczną. Lider Pucharu Świata wygrał kwalifikacje i zmierzy się w parze z zawodnikiem, którzy uzyskał pięćdziesiąty rezultat, czyli Mackenzie Boyd-Clowsem. To będzie ostatnia para pierwszej serii konkursowej. Bardzo dobry skok zaprezentował Junshiro Kobayashi, który zajął drugie miejsce. Dzięki temu w przedostatnim pojedynku zobaczymy starcie dwóch Japończyków, bowiem 49. miejsce w kwalifikacjach uzyskał Taku Takeuchi.

Najlepiej spośród polskich skoczków w kwalifikacjach poradził sobie Dawid Kubacki, który zajął szóste miejsce. Pochodzący z Nowego Targu zawodnik zmierzy się w pierwszej serii konkursu w Oberstdorfie z Alexem Insamem. Podopieczny Łukasza Kruczka według większości kibiców i komentatorów jest na przegranej pozycji. Miejmy nadzieję, że przewidywania się sprawdzą. Według bukmacherów Polacy powinni wygrać wszystkie pojedynki. Oto pary w jakich wystąpią:

Maciej Kot (Polska) – Clemens Aigner (Austria)
Kamil Stoch (Polska) – Manuel Fettner (Austria)
Jonathan Learoyd (Francja) – Piotr Żyła (Polska)
Vincent Descombes Sevoie (Francja) – Stefan Hula (Polska)
Alex Insam (Włochy) – Dawid Kubacki (Polska)

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.