TCS w Innsbrucku: Pojedynek Stocha z Kraftem o koszulkę lidera Turnieju (pary KO)

Kamil Stoch

Turniej Czterech Skoczni wkracza w decydującą fazę. Skoczkowie przenieśli się do Austrii, gdzie jutro odbędzie się przedostatni konkurs cyklu. Popołudniu odbyły się kwalifikacje z których wyłoniono 25 par. Już w pierwszej rundzie będziemy mieli pojedynek dwóch największych faworytów Turnieju: Kamila Stocha i Stefana Krafta, którzy zmierzą się ze sobą w ostatniej parze. 

Po niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, przyszła pora na tą austriacką, która jest bardziej lubiana przez naszych zawodników, a w szczególności przez Kamila Stocha, który w Innsbrucku stawał już na podium konkursu. W dzisiejsze południe odbyły się kwalifikacje, które wyłoniły 25 par jutrzejszej pierwszej serii konkursu. Dobrą informacją dla polskich kibiców jest fakt, że wszyscy reprezentanci Polski wystartują w jutrzejszych zawodach.

Konkurs w Innsbrucku otworzy para Tepes – Freitag, czyli 26 i 25 zawodnicy kwalifikacji. Pierwszą parą, w której będziemy mogli oglądać Polaka będzie pojedynek Floriana Altenburgera z Dawidem Kubackim. Faworytem w tej parze jest oczywiście Polak. Jan Ziobro zmierzy się z Markusem Schiffnerem. Następnie, na belkę startową zasiądzie Lukas Hlava, dla którego celem na jutrzejszy dzień będzie pokonanie Stefana Huli, który jak reszta naszej kadry jest w bardzo dobrej formie. Anders Fannemel po raz trzeci trafił w parze na polskiego reprezentanta. Tym razem zmierzy się z nim Piotr Żyła. W Innsbrucku czeka na polsko – polski pojedynek. Na skoczni rywalizować będą ze sobą Klemens Murańka z Maciejem Kotem. W ostatniej parze wystartują najwięksi faworyci Turnieju Czterech Skoczni – Kamil Stoch i Stefan Kraft. Stoch po dwóch udanych treningach odpuścił kwalifikacje, natomiast Kraft, który traci do Polaka kilka dziesiątych punktu w klasyfikacji generalnej Turnieju, wygrał kwalifikacje. To nie będzie tylko ciekawy pojedynek z punktu widzenia rywalizacji o wygraną w Turnieju. Kraft ze Stochem są świetnie przygotowani do tej części sezonu, co może świadczyć o tym, że będziemy świadkami dalekich i efektownych skoków tej dwójki.

Jednym z ciekawszych pojedynków w pierwszej serii jutrzejszego konkursu, będzie rywalizacja Severina Freunda z Michaelem Hayboeckiem. Jest duże prawdopodobieństwo, że któregoś z nich zabraknie w serii finałowej. W dzisiejszych kwalifikacjach najlepszy z braci Prevc był Cene, który zmierzy się z Karlem Geigerem. Jego brat Domen zawalczy o wejście do finału z Daiki Ito, a Peter z Stefanem Huberem.

Pełna lista startowa

Konkurs rozpocznie się jutro o godz. 14:00. Godzinę wcześniej zostanie przeprowadzona seria próbna. Transmisja z zawodów będzie dostępna na kanałach TVP1 i EUROSPORT1.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.