TCS w Innsbrucku. Kubacki przed Stochem w kwalifikacjach!

14:37, 03.01.2023 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:18, 03.01.2023

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu TCS w Innsrucku. Drugie miejsce zajął kolejny z naszych mistrzów, Kamil Stoch. Podium uzupełnił Anze Lanisek ze Słowenii. Awans wywalczyli wszyscy Polacy. Sztuka ta sensacyjnie nie udała się za to Karlowi Geigerowi.

Screen: Eurosport

Polscy mistrzowie na czele

Kapitalnie zakończyły się dla nas kwalifikacje do trzeciego konkursu TCS. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za plecami lidera PŚ uplasował się Kamil Stoch. Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego był to prawdopodobnie najlepszy skok w całym sezonie. Trzecią pozycję, ale z wyraźną stratą punktową do naszych skoczków, zajął Anze Lanisek. Czołową piątkę uzupełnili Norwegowie, Marius Lindvik i Johann Andre Forfang. Awans do konkursu wywalczyło 6 reprezentantów Polski, czyli wszyscy, którzy pojawili się na starcie kwalifikacji. Paweł Wąsek i Piotr Żyła uplasowali się kolejno na 22 i 27 miejscu. O sporym szczęściu mogą mówić natomiast Jan Habdas i Stefan Hula, którzy znaleźli się na dwóch ostatnich miejscach, gwarantujących awans.

Niemiecka sensacja

Skocznia Bergisel w Innsbrucku znana jest z tego, że często sprawia wielkie problemy zawodnikom z czołówki. Nie inaczej było tym razem. Do konkursu nie zakwalifikował się bowiem Karl Geiger. Lider niemieckiej ekipy uplasował się dopiero na 51 pozycji i nie zobaczymy go w środowych zawodach. Nieudany skok zaprezentował także prowadzący w 71 TCS, Halvor Egner Granerud. Norweg trafił dodatkowo na słabe warunki, przez co zakończył kwalifikacje na 13 miejscu ze stratą ponad 20 punktów do Kubackiego. Sytuacja ta pokazuje, że w walce o końcowy triumf w TCS nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Początek konkursu w Innsbrucku w środę o godzinie 13:30.