TCS w Ga-Pa. Nie ma mocnych na Norwega. Granerud ucieka rywalom, Kubacki utrzymał podium

Halvor Egner Granerud odniósł zdecydowane zwycięstwo w noworocznym konkursie 71. Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Norwegii lądując na 142 m wyprzedził Słoweńca i Polaka. Trzech Biało- Czerwonych w TOP 10. 

Halvor Egner Granerud triumfując w zawodach w Garmisch-Partenkirchen przypieczętował prowadzenie w klasyfikacji turniejowej po dwóch z czterech konkursów. Norweg poszybował w finale na 142 m, tym samym zwiększając przewagę nad drugim Słoweńcem do ponad sześciu punktów. Anze Lanisek (137 m) wywalczył drugie miejsce na podium, a na jego najniższym stopniu stanął Dawid Kubacki (138,5 m).

Za pierwszą trójką noworocznej rywalizacji uplasowało się dwóch Austriaków: Manuel Fettner (138 m) oraz Jan Hoerl (138,5 m). Szóstą lokatę uzyskał reprezentant Polski, Piotr Żyła (134,5 m). Siódmy był Daniel Tschofenig (136 m), a ósmy Andreas Wellinger (133 m). W czołówce znalazł się jeszcze jeden z Polaków, Kamil Stoch (134,5 m). Dziesiątkę zamknął Michael Hayboeck (140 m).

Trzech w TOP 10, punktujący Wąsek

Biało-Czerwoni uzyskali na Grosse Olympiaschanze dobre rezultaty. Trzech uplasowało się w czołowej dziesiątce, a oprócz nich punktował również 23- letni Paweł Wąsek. Reprezentant klubu WSS Wisła po pokonaniu rywala z pary w finale uzyskał odległość 126 m. Przełożyło się to ostatecznie na dwudziestą drugą lokatę w konkursie.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna