TCS w Ga-Pa. Czas na ostatnie skoki w roku. Sylwester tradycyjnie pod znakiem kwalifikacji (lista startowa)

Screen - Eurosport

Ostatni dzień roku kalendarzowego jak zawsze stanie pod znakiem kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen. 67 skoczków powalczy o awans i rozstawienie w pierwszej serii noworocznych zmagań. Polscy kibice liczą, że, tak jak w Oberstdorfie, wszyscy Polacy spokojnie znajdą się w czołowej pięćdziesiątce. 

Screen – Eurosport

Ostatni dzień roku może kojarzyć się tylko z dwiema rzeczami. Pierwsza opcja – balanga sylwestrowa, druga – kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Przed nami zatem kolejny rozdział 71. edycji prestiżowego cyklu. Tym razem zmagania odbędą się na Große Olympiaschanze o rozmiarze 142 m. Oficjalnym rekordzistą obiektu jest jeden z kandydatów do złotego orła – lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki.

Polak podczas 69. TCS, który padł jego łupem, wylądował na 144 metrze. Rok później Dawid spisał się jednak zdecydowanie gorzej – podobnie, jak cały biało-czerwony zespół. W kwalifikacjach był tam 24 i, co ciekawe, w serii KO trafił na Halvora Egnera Graneruda – zwycięzcę tegorocznego konkursu w Oberstdorfie. Wtedy Norweg oddał lepszą próbę, a Kubacki nie awansował do rundy finałowej jako szczęśliwy przegrany.

Dłuższa lista zawodników

Na liście startowego sylwestrowych kwalifikacji znajduje się 67 nazwisk. To większa liczba zawodników w porównaniu do zmagań w pierwszym konkursie turnieju. Wiąże się to z tym, że tym razem Stefan Horngacher zdecydował się na wykorzystanie grupy krajowej. Rywalizację otworzy więc Niemiec Martin Hamann, a zamknie wspominany już podopieczny Thomasa Thurnbichlera.

Oto numery pozostały reprezentantów Polski: Jan Habdas – 9, Stefan Hula – 26, Paweł Wąsek – 43, Kamil Stoch – 54, Piotr Żyła – 63.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Obserwuj