TCS: Rozpoczynamy 64. Turniej Czterech Skoczni. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

DSC_6525Rozpoczynamy walkę o zwycięstwo w jednym z najbardziej popularnych turniejów sportowych na świecie. 64. edycję Turnieju Czterech Skoczni czas zacząć. Kto zdobędzie trofeum niosące prestiż i sławę?

Oberstdorf jest tradycyjnym już miejscem rozpoczęcia zmagań najlepszych skoczków świata o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Duża skocznia w tej niemieckiej miejscowości czeka na zawodników, którzy dzisiaj po raz pierwszy pojawią się na niej o 15:15 w oficjalnym treningu. Dwie godziny później mają zostać rozegrane kwalifikacje, które wyłonią nie tylko czterdziestkę konkursową, ale także tradycyjne pary KO. Przypomnijmy bowiem, że podczas konkursów turniejowych skoczkowie w pierwszej serii rywalizują w parach. Do drugiej rundy awansuje każdy zwycięzca pojedynku oraz pięciu najlepszych przegranych. W kwalifikacjach oceniane są również skoki czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która udział w pierwszej serii konkursowej ma zapewniony. Jeśli któryś ze skoczków odpuści skok kwalifikacyjny, zostaje sklasyfikowany na ostatnim miejscu w klasyfikacji.

Pogoda w Oberstdorfie nie powinna pokrzyżować planów organizatorom. W tym roku postawiono tam elektrycznie rozsuwane wiatrołapy, który mają zapewnić większe bezpieczeństwo zawodnikom tuż po wyjściu z progu. Na liście startowej kwalifikacji widnieje 69 nazwisk w tym pięciu Polaków. Przypomnijmy, że nasi zaprezentują się w składzie: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula. Mamy nadzieję, że wszyscy zakwalifikują się do wtorkowego konkursu inauguracyjnego Turniej Czterech Skoczni. Z pewnością liczymy na poprawę formy Polaków w trakcie trwania TCS. Faworytem imprezy wydaje się Peter Prevc, który jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał trzy ostatnie konkursy. Zagrozić mu może Severin Freund. W gronie kandydatów do końcowego triumfu jest także Kenneth Gangnes, Michael Hayboeck, Johan Andre Forfan i jego rodak Daniel Andre-Tande.

Jutrzejszy konkurs w Oberstdorfie ma rozpocząć się o 17:15. Na godzinę 15:45 zapowiadana jest seria próbna. Przed rokiem triumfował tutaj Stefan Kraft, który w końcowym rozrachunku został także zwycięzcą całego cyklu. Historia zwykle przemawia na korzyść najlepszego zawodnika pierwszego konkursu, gdyż zazwyczaj to on wygrywał cały turniej. Kamil Stoch 12 miesięcy temu był czwarty. Wówczas był to jego pierwszy konkurs w sezonie. Wrócił po kontuzji kostki. W tym roku będzie trudno powtórzyć taki wyniki, ale trzymamy kciuki. Transmisję z dzisiejszych kwalifikacji przeprowadzi Eurosport. Zmagania te można także śledzić za pośrednictwem Radia Gol (radiogol.pl).

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.