Tande postanowił zakończyć sezon. Wciąż nie jest gotowy na loty

09:07, 15.03.2022 Łukasz Serba

Daniel Andre Tande, zdecydował się przed wcześnie zakończyć sezon. 27-latek, który przed rokiem doznał groźnie wyglądającego upadku podczas rywalizacji w Planicy, nie czuje się wciąż w pełni sił, by rywalizować na skoczniach do lotów narciarskich.

Bardzo dobry sezon zawodnika po przejściach

Kiedy w marcu minionego roku, na słynnej Letalnicy, Daniel Andre Tande upadł bezwładnie na zeskok, a na następnie walczył o życie, cały narciarski świat wstrzymał oddech. Podopieczny Alexandra Stoeckla nie tylko zdołał powrócić na skocznię po tamtym fatalnym zdarzeniu, ale również prezentuje bardzo wysoki poziom.

Zawodnik z Kongsbergu w tym sezonie dwukrotnie już meldował się na podium pucharowych konkursów. W grudniu zajął drugie miejsce w niemieckim Klingenthal, a podczas rywalizacji w Oslo w ramach RAW Air stanął na najwyższym stopniu podium jednego z konkursów.

Drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu znalazł się również w składzie na marcowe mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Tande był nawet główną twarzą kampanii promocyjnej.

Tegoroczna edycja imprezy dla złotego medalisty z 2018 roku miała wymiar słodko- gorzki. Norweg indywidualnie zajął dopiero 20. pozycję, jednak podczas niedzielnej rywalizacji drużynowej zdobył wraz z kolegami z norweskiej ekipy brązowy medal.

Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2016/17 oraz 2017/18 był jednak najsłabszym z Norwegów podczas wspomnianej drużynówki i widać było, że nie czuje się jeszcze dobrze na obiektach do lotów narciarskich.

Trauma pozostała?

Po zmaganiach na Vikersundbakken (HS 240) Tande ogłosił jednak, że po rywalizacji na krajowym podwórku kończy sezon, tłumacząc swoją decyzję właśnie brakiem pełnej gotowości do startów na mamutach. Swoją decyzją podzielił się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przypomnijmy, że do końca sezonu olimpijskiego pozostały startu wyłącznie na tego typu obiektach - w niemieckim Oberstdorfie (19-20.03) oraz w słoweńskiej Planicy (25-27.03).

źródło: instagram