Szwajcarski biegacz kończy karierę. Stawał na podium PŚ. “Kochałem życie narciarza”

Toni Livers (fot. nordicmag.info)

Jeden z czołowych szwajcarskich biegaczy narciarskich ostatnich lat, Toni Livers, zdecydował o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery. Narciarz poinformował o tym fanów w poniedziałek na Instagramie. 37-latek ma w swoim dorobku zwycięstwa w Pucharze Świata.

 – Kochałem życie narciarza biegowego, zawody, treningi, wspólne przebywanie z kolegami z kadry. Mówiąc szczerze, trochę się bałem tej decyzji. Miałem już plan oficjalnego zakończenia swojej kariery, ale nagły koniec sezonu zmienił wszystko – napisał Livers w opisie zdjęcia wstawionego na jego oficjalnym profilu.

Toni Livers spędził w Pucharze Świata 17 sezonów, zadebiutował w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym w Davos. Jego najwyższą lokatą w klasyfikacji generalnej było dopiero 30. miejsce (w sezonie 14/15), jednak zaliczył kilka pamiętnych biegów. Zwyciężył podczas biegu rozgrywanego na 15 kilometrów łyżwą w Davos w 2007 roku, ex aequo z Francuzem Vincentem Vittozem. Wraz z Dario Cologną, Curdinem Perlem i Remo Fischerem wygrali 10 lat temu bieg sztafetowy w La Clusaz. Był także trzeci podczas jednego etapu Tour de Ski 2015 w Val di Fiemme. Szwajcar dobrze prezentował się również na nartorolkach, wygrywając między innymi bieg Skarverennet (2016).

źródło: fis-ski.com/Instagram