Sześciu Polaków w składzie na LPK w Rasnovie

Trener reprezentacji Polski juniorów Daniel Kwiatkowski ogłosił skład reprezentacji Polski na konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie, które odbędą się w ten weekend.

W Siedmiogrodzie o punkty powalczy sześciu Biało-Czerwonych. Będą to Kacper Juroszek, Jarosław Krzak oraz Adam Niżnik, którzy ostatnio rywalizowali w czeskim Frensztacie, a także Mateusz Gruszka, Szymon Zapotoczny i 16-letni Klemens Joniak.

Przypominamy, że za nami już dwa weekendy zmagań w zawodach narciarskiej drugiej ligi. Zawodnicy rywalizowali w połowie lipca na kompleksie Puijo w fińskim Kuopio oraz w miniony weekend we wspominanym wcześniej Frensztacie. Reprezentanci Polski nie zachwycali. Wyjątkiem był Maciej Kot, który na Arenie Jiriego Rasky w pierwszym konkursie zajął piąte miejsce, a w drugim stanął na najniższym stopniu podium. Większość z nich zajmowała dalsze lokaty. Z grupy zawodników desygnowanych do Rumunii najlepiej spisywał się Juroszek, który w Kraju Morawsko-Śląskim był odpowiednio 16 oraz 10.

W Rumunii na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS 97) zaplanowano dwa konkursy indywidualne.

Źródło: PZN