Szczegóły produkcji nart Slatnar

fot.: slatnar.com

Peter Slatnar 26 maja  przedstawił nowe narty do skoków narciarskich marki Slatnar. Od 19 kwietnia słoweński przedsiębiorca przejął produkcję nart od Elana, wcześniej zajmował się on tylko produkcją wiązań i butów z włókien węglowych.

Slatnar podpisał już umowę z Peterem Prevcem i Sarą Takanashi, dzięki czemu od początku narty cieszą się dużym zainteresowaniem. Zamówienie na narty złożyli już Norwedzy, Niemcy oraz Japończycy. Firma będzie zaopatrywała wszystkich od zawodników Pucharu Świata do klubów i juniorów. W zawodach najwyższej rangi około 15 zawodników będzie skakało na nartach Slatnar. – Dzięki temu, że wiele osób włączyło się w działania, możemy być tutaj, prezentując nowe narty, nową grafikę i całkowicie odnowiony wizerunek firmy – powiedział założyciel Peter Slatnar. – Jednak to dopiero początek. Gdy kończymy produkt, od razu zaczynamy się zastanawiać jak go ulepszyć. – Dzięki swoim innowacyjnym pomysłom firma już zaopatruje 80% zawodników Pucharu Świata w swoje wiązania z włókien węglowych.
Narty Slatnar różnią się wyglądem od pozostałych. – Jako innowacyjna marka skupiamy się na funkcji, nie ma tu miejsca na stylizacje naszego sprzętu. – komentuje właściciel firmy. Grafika sprzętu jest bardzo minimalistyczna, narty są białe z czarnym logiem, a jedynym kolorystycznym dodatkiem są akcenty na czubkach nart, umożliwiające widzenie nart podczas lotu, czarne S jest wycięte pod kątem 45 stopni, a tył nart jest zgodny z zasadami FIS. Napisy na nartach będą również w językach rosyjskim i japońskim.

Pierwsi zawodnicy już dostali narty Slatnar, odpowiedź na nie jest na razie bardzo pozytywna. – Światowej klasy sportowcy potrzebują światowej klasy wsparcia – mówi Peter Slatnar. Zamówienia na narty wpływały już, zanim sprzęt został ukończony. Zawodnicy będą musieli pracować bez wsparcia finansowego, przynajmniej początkowo. – Zamiast bonusów będą dostawali najlepszy możliwy sprzęt pozwalający na przewagę na skoczni – dodaje producent.


Slatnar 3
Narty będą umożliwiały szybszą prędkość na progu o 0,6 km/h, nie będą się przegrzewały, a dzięki innemu czubowi, mają większą powierzchnię o 2 centymetry kwadratowe. Materiały, z których zostały zbudowane to węgiel, szkło oraz drewno.

 

 

Slatnar 2

Wiązania utrzymują firmę w czołówce producentów, używane są przez większość zawodników. Z jednej strony są lekkie, ale również są bardzo wytrzymałe. Umożliwiają utrzymanie dobrego kąta w powietrzu. Dzięki możliwości mikroreagulacji będą odpowiednie dla każdego sportowca. W porównaniu do innych wiązań są o kilogram lżejsze, są bardzo łatwe w obsłudze i naprawie.

 

Slatnar 4

Buty do skoków narciarskich są lżejsze o 40%, utrzymują one jednakże stopę w jednej pozycji, dzięki czemu ma się lepszą kontrolę. Chodzenie w butach również ma być wygodniejsze i bardziej komfortowe. Skorupa z włókna węglowego zapobiega odkształcaniu się buta.

 

 

zdjęcia i źródło: slatnar.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.