Sytuacja w Pucharze Świata po konkursach w Sapporo

DSC_0199

Weekend z konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbywały się na skoczni Okurayama w Sapporo dla reprezentacji Polski był naprawdę udany. Maciej Kot odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, natomiast dla Kamila Stocha niedzielny triumf był 21. wygraną w Pucharze Świata. W Pucharze Narodów powiększyliśmy przewagę nad rywalami. 

Kamil Stoch przed konkursami w Japonii w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedzał Daniela Andre Tande o 114 pkt, natomiast trzeciego Stefana Krafta o 147 pkt. Słabszy występ w pierwszym konkursie w Sapporo, w którym zajął 18. miejsce nie przeszkodził mu w utrzymaniu koszulki lidera. Drugiego dnia zawodów odniósł swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie, a na koncie ma już 1180 pkt. To oznacza, że Stefan Kraft, który wyprzedził Daniela Andre Tande do Stocha traci 140 pkt. Norweg natomiast stratę powiększył do 146 pkt. Awans w klasyfikacji po sobotnim zwycięstwie zanotował Maciej Kot. Polak z dorobkiem 747 pkt zajmuje 5. miejsce. Ciekawie wygląda również sytuacja o utrzymanie miejsca w czołowej dziesiątce dla Piotra Żyły. Wiślanin na koncie zgromadził 512 pkt i zajmuje 10. pozycję. Tuż za nim jednak plasuje się Peter Prevc, który po dobrych występach w Sapporo do Piotrka traci już zaledwie 23 pkt. Dawid Kubacki (255 pkt) utrzymał swoje 19. miejsce w klasyfikacji. O jedno oczko w górę powędrował Jan Ziobro (118 pkt), który zajmuje 27. pozycję. Dwie lokaty niżej plasuje się Stefan Hula (110 pkt), który zanotował spadek o dwa miejsca.

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata 

W Pucharze Narodów z dorobkiem 4085 pkt na czele również Polska. Jest to rekord w ilości zdobytych punktów przez Polskę w Pucharze Narodów w historii. Nasza reprezentacja w ten weekend zdobyła 348 pkt, co sprawiło, że powiększyliśmy przewagę na Austriakami i Niemcami. Austria w ten weekend zdobyła 213 pkt i obecnie traci do Polaków już 445 pkt. Trzecie miejsce zajmują Niemcy, którzy na koncie zgromadzili o 10 pkt mniej niż Austriacy.

Aktualna sytuacja w Pucharze Narodów 

Do końca sezonu w Pucharze Świata pozostało już tylko 8 konkursów indywidualnych oraz 3 drużynowe. Czy Kryształowa Kula oraz Puchar Narodów będą należeć do reprezentantów Polski? Przekonamy się niebawem, ale wcześniej czeka nas jeszcze najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata w Lahti.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.