Sytuacja w klasyfikacji generalnej PŚ po skokach w Wiśle

Peter Prevc 2

Jedynie dwa weekendy dzielą nas do zakończenia kolejnego sezonu w skokach narciarskich.  Następnym przystankiem dla kibiców i przede wszystkim dla zawodników będzie Niemieckie Titisee-Neustadt, a kolejny owocować będzie, miejmy nadzieje, w dalekie loty w “domu rodzinnym” triumfatora tegorocznego sezonu.

Na prowadzeniu nadal bezkonkurencyjny Słoweniec Peter Prevc z łącznym dorobkiem punktowym równym 1943. Drugi w tym momencie, również bez zmian, Severin Freund, który nazbierał łącznie 1319 pkt. Walka o trzecie miejsce wydaje się będzie trwała do samego końca. Jak na razie na tym właśnie miejscu znajduje się Michael Hayboeck (1175 pkt.). Przysłowiową rzepkę skrobie mu Norweg Kenneth Gangnes (1153 pkt.). Ze stratą już ponad 200 pkt. na czwartej pozycji, tuż za podium, plasuje się Johann Andre Forfang. Najwyżej klasyfikowany z naszych reprezentantów bez zmian – Kamil Stoch – zajmuje obecnie 21. pozycję z łączną sumą 239 pkt. Stefan Hula z 205 pkt. jest 25., Dawid Kubacki (163 pkt.) jest 30., Maciej Kot (129 pkt.) – 32., 34. i 35. odpowiednio Andrzej Stękała (96 pkt.) i Piotr Żyła (89 pkt.).

Czy podium tegorocznego sezonu w skokach narciarskich będzie wyglądało podobnie jak w zeszłym sezonie czy może tym razem zobaczymy Norweskiego zawodnika?

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.