Świetne wieści ws. Kubackiego. Polak wrócił do treningów

screen - Eurosport

“Dawid Kubacki zaczął już trenować wspólnie z grupą” – poinformował trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler. 33-latek w marcu przedwcześnie zakończył starty w Pucharze Świata z powodu poważnych problemów zdrowotnych jego żony Marty.

screen – Eurosport

“Przeprowadziłem naprawdę owocną rozmowę z Dawidem. Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją” – przekazał austriacki szkoleniowiec w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Żona Kubackiego w połowie kwietnia wyszła ze szpitala

“To cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów! Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie” – napisał wówczas skoczek na Instagramie.

Kubacki jeszcze w styczniu był liderem klasyfikacji Pucharu Świata. W momencie wycofania się z rywalizacji zajmował trzecią lokatę, a ostatecznie zakończył sezon na czwartym miejscu.

Drugą Kryształową Kulę w karierze zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci Anze Lanisek. Słoweniec podczas dekoracji po ostatnim konkursie w Planicy wszedł na podium z kartonowym wizerunkiem Kubackiego, czym zyskał ogromną sympatię polskich kibiców.

“Oczywiście musimy być elastyczni w kontekście sytuacji Dawida, ale wygląda na to, że od początku sezonu letniego będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie, jak w ostatnim czasie” – dodał Thurnbichler.

Przygotowania do sezonu ruszyły

“Od 25 kwietnia zawodnicy są w procesie treningowym, pod okiem bazowych trenerów. Zaczęliśmy od podstawowych rzeczy: ćwiczeń siłowych, lekkoatletycznych czy akrobatycznych” – poinformował.

W tym roku cykl Letniej Grand Prix w skokach rozpocznie się 28 lipca w niemieckim Hinterzarten. Następnie zawodnicy wystartują we francuskim Courchevel, a w dniach 5-6 sierpnia odbędą się zawody w Wiśle Malince.

Na wrzesień zaplanowano konkursy w rumuńskim Rasnovie i austriackim Hinzenbach. Sezon letni zakończy się w niemieckim Klingenthal.

“Bardzo się cieszę, że Dawid będzie mógł trzymać się planu nakreślonego dla reprezentacji” – podsumował Austriak.

Źródło: Skijumping.pl