Świetna wiadomość. Polski skoczek wraca po kontuzji

Screen-YouTube

Turniej Czterech Skoczni trwa w najlepsze. Nie oznacza to jednak, iż skoczkowie, którzy nie dostali promocji na niemiecko-austriacką imprezę, mogą odpoczywać. Już w najbliższy weekend (7-8.01) w słoweńskiej Planicy odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. Do składu powraca wielki nieobecny – Kacper Juroszek.

Screen-YouTube

Długo wyczekiwany powrót stał się faktem

Trener kadry B w skokach narciarskich mężczyzn – Maciej Maciusiak zdecydował, iż na Bloudkovej Velikance (HS 138) wystartują Andrzej Stękała, Maciej Kot, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Kacper Juroszek. Ten ostatni wystąpi w międzynarodowych zawodach po raz pierwszy od inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. 21 -latek zmagał się bowiem z problemami z plecami, a kompletnie z dyskopatią. Z tego powodu odpuścił resztę startów w minionym roku kalendarzowym. Decyzja ta podyktowana była chęcią skutecznego wyleczenie kontuzji. Wielokrotnie podkreślał to trener Thomas Thurnbichler.

Powrót Juroszka to świetna wiadomość, bowiem jest to skoczek niezwykle utalentowany i z którym należy wiązać ogromne nadzieje. Pokazał to choćby podczas minionej edycji Letniego Grand Prix. Zmagania w Hinzenbach zakończył bowiem na dziewiątym miejscu, a w Klingenthal był trzynasty. W obliczu fatalnej dyspozycji pozostałych skoczków spoza naszej topowej czwórki, polskie skoki potrzebują Kacpra Juroszka w pełni zdrowego.

źródło: PZN