Stoch wciąż niepowstrzymany. “Jestem na bardzo dobrym poziomie”

Można powiedzieć, że od zimy wiele się nie zmieniło. Kamil Stoch znów pokazał klasę i wygrał zawody otwierające FIS Grand Prix w Wiśle. – Cieszę się z tego zwycięstwa. Każda taka nagroda jest przyjemna, bo za ciężką pracę – mówił Stoch.

Ta niedziela była taka, jak przewidywali kibice w Wiśle. Dwóch Polaków na podium i to na najwyższych stopniach. Kamil Stoch błysnął formą, która przypomniała wszystkim miniony sezon zimowy. – Moje skoki nie są jeszcze w stu procentach dobre, ale jestem na bardzo dobrym poziomie – powiedział po dzisiejszym konkursie Kamil Stoch. – W pierwszym skoku była energia, w drugim zabrakło nieco siły, ale to normalne na tym etapie przygotowań – uzupełniał.

Trzykrotny mistrz olimpijski zimą zdobył już właściwie wszystko, co w skokach można wywalczyć. Latem wielkich sukcesów jednak nie odnosił. Dziś pierwszy raz w karierze zdobył żółty plastron lidera LGP. – Cieszę się z tego, ale gratuluję swoim kolegom, bo wykonali dziś świetną pracę – komentował Stoch. – Nie patrzę na to, czy zawody są ciekawe do wygrania, czy nie. Nie patrzę też na to, czy to mi coś da w klasyfikacjach historycznych – dodawał. Kamil do każdego konkursu podchodzi jak do ważnego wyzwania.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.