Stoch i Kubacki po kwalifikacjach: “Skakać tu i rywalizować to czysta przyjemność”

Dawid Kubacki i Kamil Stoch z bardzo dobrej strony pokazali się w dzisiejszych kwalifikacjach na skoczni do lotów narciarskich w Planicy. Oboje byli zadowoleni ze swoich skoków. Kubacki zakończył kwalifikacje w czołowej trójce. 

Zdobywca Kryształowej Kuli pozytywnie ocenił swoje dzisiejsze próby na Letalnicy. – Skoki bardzo dobre, pogoda też super, więc pozytywnie – komentował. W skoku kwalifikacyjnym Stoch uzyskał 226,5 m z 7. belki startowej i zajął 8. miejsce. Przyznał, że skok był bardzo dobry ale to warunki nie pozwoliły dalej odlecieć. To drugi z rzędu weekend z lotami narciarskimi. Nasz trzykrotny mistrz odpowiedział na pytanie, którą ze skoczni bardziej lubi w Vikersund, czy w Planicy? – Zdecydowanie w Planicy – zakończył z uśmiechem.

Skok Kubackiego na 224,5 m dał mu 3. pozycję. – Skok kwalifikacyjny był naprawdę całkiem solidny. Ten treningowy skok był taki nie do końca, trochę spóźniony. Skakać tu i rywalizować to czysta przyjemność – mówił. Organizatorzy zawodów przeprowadzają zawody w nowej formule Planica 7, w której sumują się wszystkie skoki z konkursów indywidualnych, drużynowego i kwalifikacji. Czy to dobry pomysł, by organizować kolejny taki turniej? – O tym mini turnieju dopiero przed chwilą się dowiedziałem. Tak naprawdę dla nas to nic nie zmienia, będziemy skakali tak samo – przyznał.  Czasami wiatr nie był jednak do końca sprawiedliwy. – Są momenty, w których ten wiaterek się uruchamia i wtedy mamy jakieś tam małe przerwy. Ale to nie jest jakoś uciążliwe, może dla widzów przed telewizorem. Dla nas to nie jest taki problem – zakończył.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl 
Paulina Ślezińska 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.