Stefan Horngacher: Zwycięstwa w LGP nie są naszym priorytetem

Stefan Horngacher 111

Minęło już prawie pół roku odkąd Stefan Horngacher zaczął pracować z polską kadrą. W tym czasie ujrzeliśmy wiele zmian. Pojawiły się też pierwsze sukcesy. Jak szkoleniowiec ocenia minione miesiące?

– Za nami sporo wykonanej pracy. Przyzwyczaiłem się już do Polski i czuję się tu bardzo dobrze. Mamy świetnych skoczków i trenerów. Pracujemy razem i mam co do tej pracy bardzo dobre przeczucia – powiedział Horngacher. Dla niemieckiego szkoleniowca objęcie polskiej reprezentacji było ogromną szansą na rozwój. Wykorzystuje ją w pełni, wprowadzając swoje autorskie pomysły i nowe technologie w treningi.

Niemiec odczuwa różnicę pomiędzy pracą w ojczyźnie a w Polsce. Cieszy się jednak, że udało mu się wpasować w system i wprowadzić do niego własne zmiany. Wielką motywacją są dla niego polscy kibice. – Znam ich bardzo dobrze, z pracy tutaj i corocznych zawodów w Zakopanem czy Wiśle. Wiem jak bardzo kochają skoki. Ja też je kocham, więc dobrze jest czuć ich wsparcie – zadeklarował.

Podczas dotychczasowej pracy Stefana Horngachera w Polsce, Polacy objęli prowadzenie w 3 różnych klasyfikacjach generalnych letnich cyklów. Najważniejsze jest oczywiście liderowanie Macieja Kota w Letnim Grand Prix. Trener nie zamierza jednak podjąć żadnych specjalnych kroków, by zawodnik zwyciężył w cyklu. – To nie nasz cel. Naszym celem są dobre skoki na treningach i pokazanie się w ostatnich zawodach w Hinzenbach i Klingenthal z dobrej strony – wyjaśnił. Czy występy te wystarczą na obronienie pierwsze miejsca? Nie jest to wcale niemożliwe.

Najbliższe plany kadry są bardzo obszerne. Zaplanowane są treningi w domu, a później obozy za granicą: w Austrii i Słowenii. Zawodnicy będą też korzystać ze skoczni w Wiśle i Szczyrku.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.