Stefan Horngacher: Kamil Stoch miał problemy z pozycją dojazdową

Dziś w konkursie inaugurującym LGP podopieczni trenera polskich skoczków Stefana Horngachera odnieśli sukcesy. Austriacki szkoleniowiec ze spokojem podchodzi do zwycięstw polskich skoczków, ponieważ najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie naszych sportowców do sezonu olimpijskiego.

– Skoki moich podopiecznych były równie udane jak te w treningach. Oczywiście w próbach moich zawodników są pewne rzeczy do poprawy jednak cały czas, jesteśmy w procesie treningowym, więc wszystko jest w porządku – powiedział Stefan Horngacher.

– Kamil Stoch wczoraj skakał dobrze, jednak dziś miał problemy z pozycją dojazdową i spóźniał swoje skoki. Jednak trener Polaków uspokajał, że o formę dwukrotnego mistrza olimpijskiego nie ma się co obawiać.  Jeśli chodzi o najbliższe plany treningowe naszej kadry przed konkursem LGP w Hinterzarten (29.07.2017 r.), to nasz szkoleniowiec powiedział, że w najbliższym tygodniu polska kadra A będzie uczestniczyć w treningu siłowym, a w kolejnym nasi skoczkowie będą trenować na skoczni.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl – Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.