Stefan Horngacher: „Jako trener trzeba być ciągle skupionym na wielu rzeczach”

Za nami otwarty trening polskich skoczków narciarskich w Szczyrku, gdzie mogliśmy oglądać jedne z pierwszych prób naszych zawodników. Sprawdź, co Stefan Horngacher mówi o przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Od kiedy Stefan Horngacher został trenerem polskich skoczków narciarskich, możemy obserwować rozwój techniczny w naszej kadrze. Również w tym roku nastąpiły pewne zmian. – Mamy teraz lepszy system monitorujący i analizujący skoki – powiedział w Horngacher podczas rozmowy z przedstawicielami mediów w Szczyrku. Jednak, jak to Austriak ma w swoim zwyczaju, postanowił zostawić szczegóły dla siebie. – Jedyne, co mogę teraz powiedzieć to, że po pierwszym obozie wyniki tych analiz są dla nas jak najbardziej obiecujące – dodał trener naszych skoczków narciarskich.

Skoczkowie narciarscy są w trakcie okresu przygotowawczego do letnich zmagań. Jest to czas, gdy trenerzy mogą wprowadzać nowości czy poprawiać błędy, które zaczęły się pojawiać lub są już od zeszłego sezonu. – Teraz zdecydowanie łatwiej się pracuje, bo nie ma stresu, który pojawia się podczas startu w zawodach. Jednak jako trener trzeba być ciągle skupiony na wielu rzeczach – zakończył rozmowę Stefan Horngacher.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.