Słoweńcy stawiają na zróżnicowane treningi

DSC_0527-Copy1

Od 20 kwietnia Słoweńcy zaczęli okres treningowy, wcześniej jednakże odbyli oni zasłużone wakacje. Większość z nich wyjechała na urlop do Azji, a część musiała powrócić do szkoły.

Peter Prevc w tym roku odwiedził Wietnam, Jurji Tepes – Singapur, a Robert Kranjec udał się do Indonezji. Nejc Dezman, który od grudnia pauzował, ze względu na kontuzję pleców rozpoczął treningi ponownie. Domen Prevc, który uczy się jeszcze w szkole powrócił do niej, a przygotowania odbywa z kadrą juniorską, zamiast z kadrą A do której należy.

– Z miesiąca na miesiąc praca postępuje. Niedługo przejdziemy z treningu siłowego i skupimy się bardziej na technice, co jest kluczowym elementem tego sportu – mówi Jani Grilc.

Sztab planuje 5 treningów na skoczni, następnie wyjazd kadrowy na Istrię, którą drugi raz słoweńcy odwiedzą w październiku. W czwartek i piątek skoczkowie będą w ramach kolejnej fazy przygotowań do nowego sezonu skakali na skoczni. Ostatni raz skakali w marcu, ale teraz poświęcą czas na testowanie sprzętu.

A jak poprawić metodę skakania Petera Prevca, aby w lecie również radził sobie tak dobrze, jak w zimie? – Styl Petera jest trudny do poprawienia, bardzo ważne jest, aby jego świetne występy były powtarzalne, zwłaszcza podczas treningów. Jeśli porównamy, jak Peter pracował podczas przygotowań do zeszłego sezonu i jak pracuje teraz, to wszystko jest na wiele wyższym poziomie – wyjaśnia asystant Gorana Janusa.

źródło: skokinarciarskie.pl, siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.