Skoki narciarskie pozostaną w TVN. Stacja pierwszy raz pokaże też MŚ

fot. M. Rudzińska

Jeśli kibice liczyli na zmianę nadawców transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich, mogą o tym raczej zapomnieć. TVN w specjalnym komunikacje zapowiada, że konkursy najwyższej rangi będą gościły znów na jego antenie oraz Eurosporcie. Pierwszy raz na otwartym kanale Discovery będą gościły też Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Poniżej prezentujemy cały komunikat grupy.

“Sport jest z roku na rok coraz ważniejszym elementem oferty TVN Warner Bros. Discovery w Polsce, przyciągającym miliony widzów. Flagowym kanałem sportowym naszej grupy są Eurosport 1 i Eurosport 2, ale relacje z najważniejszych sportowych wydarzeń obecne są także na innych antenach. Wszystkie transmisje, a także wiele dodatkowych relacji, dostępne są w Eurosporcie Extra w Playerze.

Od ubiegłego sezonu TVN pokazuje konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane poza Polską. Na tej antenie transmitowany był również finał Roland-Garros kobiet, w którym Iga Świątek zdobyła drugi w karierze tytuł Wielkiego Szlema. Widzowie TTV mogą z zapartym tchem śledzić rywalizację o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu podczas polskich rund Speedway Grand Prix. Metro transmituje Puchar Świata w biegach narciarskich kobiet, a także imprezy mistrzowskie w piłce ręcznej. Dzięki temu TVN Warner Bros. Discovery sukcesywnie wzmacnia swoją pozycję rynkową, a fani sportu wiedzą, że na antenach grupy zawsze znajdą coś dla siebie. Najlepszym dowodem jest fantastyczna oglądalność kanałów Eurosportu. W pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku Eurosport 1 osiągnął rekordowe wyniki zarówno pod względem średniej oglądalności, jak i udziału w rynku, dzięki czemu był najchętniej oglądanym kanałem sportowym w Polsce! Eurosport 2 zajął w tym czasie wysokie czwarte miejsce.

Nadchodzące miesiące zapowiadają się równie emocjonująco, jak to co za nami. Już 29 sierpnia w Nowym Jorku rozegrany zostanie turniej US Open, w którym wystąpią między innymi Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Miłośnicy kolarstwa mogą śledzić Vuelta a España. W decydującą fazę wkroczyła walka o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. W połowie września do gry wracają piłkarze ręczni. W tym sezonie w Lidze Mistrzów wystąpią aż dwa polskie zespoły – Łomża Industria Kielce, która kilka miesięcy temu grała w finale tych rozgrywek, oraz Orlen Wisła Płock. W październiku wejdziemy z przytupem w sezon zimowy. Rywalizację na śniegu jak zawsze zainauguruje Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, w trakcie którego będziemy podziwiać Marynę Gąsienicę-Daniel. W kolejnych tygodniach fani sportów zimowych będą mogli oglądać także Puchar Świata w biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym oraz snowboardzie, w którym liczymy na sukcesy Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego. Z niecierpliwością czekamy także na start Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera jak zawsze będą jednymi z faworytów sezonu rozpoczynającego się już 4 listopada. Kluczowym momentem tego sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Widzowie będą mogli śledzić walkę o medale na antenach Eurosportu, w całości w Playerze, a także – po raz pierwszy – w TVN!

Wszystkie transmisje z kanałów Eurosportu oraz anten otwartych dostępne są na żywo i na żądanie w pakiecie Eurosportu Extra w Playerze. Sportowa oferta OTT stanowi świetne uzupełnienie kanałów linearnych i oferuje dodatkowe relacje, które pozwalają użytkownikom na jeszcze pełniejsze przeżywanie sportowych emocji.

Źródło: Komunikat prasowy grupy “Warner Bros. Discovery” autorstwa Jakuba Żychlińskiego

Anna Felska