Skoki narciarskie dopasują się do mundialu. Zaskakujące godziny startów kolejnych konkursów

fot. Tomasz Markowski

Za nami pierwszy weekend nowego sezonu PŚ w skokach narciarskich, ale na kolejne konkursy przyjdzie nam poczekać trochę dłużej niż zwykle. Na dodatek, będą one rozgrywane o nietypowych porach. Wszystko za sprawą zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Zobaczmy, co czeka nas w najbliższych tygodniach.

fot. Tomasz Markowski

Pierwsza taka zima

Sezon 2022/2023 z pewnością przynosi wiele świeżości, jeżeli chodzi o kalendarz startów. Rozpoczął się najwcześniej w historii, a na dodatek po raz pierwszy w dziejach PŚ skoczkowie lądowali na igelicie. Zakończenie również będzie rekordowe, bo odbędzie się dopiero w kwietniu. Po drodze skoczkowie odwiedzą m.in. Stany Zjednoczone, gdzie zmierzą się na skoczni w Lake Placid. To jednak nie koniec nowości. Dla wielu kibiców zaskoczeniem będą nietypowe godziny rozgrywania nadchodzących konkursów w listopadzie i grudniu. Powodem jest oczywiście piłkarski mundial, do którego dostosować się musi cała reszta sportowego świata. Jak bowiem wiadomo, innym dyscyplinom trudno jest pozyskać takie zainteresowanie mediów i publiczności, jakie będzie towarzyszyć imprezie w Katarze.

Najpiękniejszy weekend roku

W celu uniknięcia kolizji transmisji skoków z meczami mistrzostw świata, FIS postanowił zmienić zwyczajowe godziny rozgrywania zawodów. W ten sposób konkursy w Ruce, zaplanowane na 26 i 27 listopada, rozpoczną się o godzinie 9:00. Dla ludzi, którzy są fanami zarówno skoków, jak i piłki, będzie to zapewne najpiękniejszy weekend w roku. Po zakończeniu zawodów w Ruce, będą bowiem czekać na nich 4 mecze fazy grupowej MŚ. Istnieje zatem szansa, że wielu z nas spędzi cały ten weekend przed telewizorem. O 9 rano włączymy skoki, a sprzed ekranu odejdziemy dopiero o  godzinie 22, kiedy zakończy się ostatni mecz dnia.

Ciężki wybór kibica

Dwa tygodnie później, od piątku 9 grudnia do niedzieli 11 grudnia, skoczkowie będą rywalizować w Titisee-Neustadt. W pierwsze dwa z tych dni rozgrywane będą mecze ćwierćfinałowe mundialu. W związku z tym konkursy skoków w piątek i sobotę rozpoczną się o 11:45. Tydzień później czekają nas tradycyjnie zawody w Engelbergu. Konkurs sobotni odbędzie się o 16, a dokładnie w tym samym czasie będzie rozgrywany mecz o 3 miejsce mistrzostw świata. Kibice będą musieli zatem wybrać jedno z tych wydarzeń. Takich dylematów nie będzie na szczęście następnego dnia. W niedzielę skoki zaplanowano na 12:30, a później, o godzinie 16, rozpocznie się finał piłkarskich mistrzostw w Katarze.

Źródło: informacja własna