Skoczkowie znowu przyciągnęli miliony. Świetne wyniki oglądalności

fot. Tomasz Markowski

Skoki narciarskie ponownie zgromadziły przed telewizorami miliony Polaków. Ponad 4 miliony widzów oglądały na antenie TVP 1 lub TVP Sport drugi z konkursów indywidualnych podczas inaugurującego sezon Pucharu Świata weekendu w Wiśle. 

fot. Tomasz Markowski

Świetne wyniki oglądalności

Jak podało Centrum Informacji TVP, weekend inaugurujący sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zgromadził przed telewizorami miliony Polaków. To dało kanałom świetną oglądalność. Przyczynić mogły się do tego starty Dawida Kubackiego – Polak triumfował zarówno w piątkowych kwalifikacjach, jak i obu weekendowych konkursach w Wiśle.

Według MOR (Model Oglądalności Rzeczywistej) sobotnia rywalizacja na obiekcie im. Adama Małysza zgromadziła w TVP1 i TVP Sport średnio 2,5 miliona widzów. Nielsen Media podaje wynik o pół miliona mniejszy i udziały na poziomie 20,2%. Więcej kibiców zasiadło przed telewizorami w niedzielę. Jak poinformował MOR, zawody obejrzało na obu kanałach średnio 3 miliony widzów (według NM 2,4 miliona). Daje to udział w transmisji wynoszący 20,8%. 6 listopada, w momencie najwyższej oglądalności TVP1 i TVP Sport zgromadziły 4,1 miliona oglądających.

Transmisje wiślańskich zawodów przeprowadziła także stacja Eurosport 1, jednak wynik oglądalności nie są jeszcze znane. Do kolejnych pucharowych zawodów pozostały jeszcze niespełna trzy tygodnie. Skoczkowie powrócą do rywalizacji w weekend 25-27 listopada w fińskiej Ruce.

Źródło: centruminformacji.tvp.pl