Skoczkowie spotkali się z amerykańską Polonią. Trwa najazd na Lake Placid

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Lake Placid nie zostały rozegrane w piątek ze względu na zbyt silny wiatr. Jednak nie oznacza to, że reprezentacja Polski miała wolny wieczór.

fot. PZN

Polacy pojawili się na spotkaniu z Polonią. W Lake Placid o planowanej godzinie rozpoczęcia serii kwalifikacyjnej na trybunach skoczni gotowa do dopingowania naszych skoczków była pokaźna grupa kibiców, mimo że w  piątkowy wieczór nie wszyscy zdążyli dotrzeć do oddalonego o kilka godzin jazdy od Nowego Jorku miasta.

Polonia zjeżdża się do Lake Placid

W sobotę i niedzielę spodziewany jest jednak prawdziwy najazd biało-czerwonych barw. Polscy kibice dojeżdżają do Lake Placid autokarami w zorganizowanych grupach. Jeszcze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych zapowiadano, że na trybunach zobaczymy „małe Zakopane”.

Wieczorem, po zaplanowanej, lecz odwołanej serii kwalifikacyjnej polscy skoczkowie spotkali się z kibicami, którym do Lake Placid udało się dotrzeć już w piątek. Polacy odpowiedzieli na kilka pytań , a następnie rozpoczęła się sesja rozdawania autografów oraz wspólnych zdjęć.

 

Źródło: PZN/ADV