Skoczkowie nie polecą do Japonii. Puchar Kontynentalny odwołany

MIKI Yoshihito from Sapporo City,Hokkaido., JAPAN, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Zaplanowane na 15-16 stycznia 2022 roku konkursu Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo zostały odwołane. Informację przekazała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Skocznia Okurayama w Sapporo
MIKI Yoshihito from Sapporo City,Hokkaido., JAPAN, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Narciarska druga liga bez Sapporo

Tegoroczny sezon Pucharu Kontynentalnego, który rozpocznie się 4 grudnia na olimpijskim obiektach w Zhangjiakou. Według wstępnych planów miał się składać z 27 konkursów. Wiadomo już, że kalendarz startowy będzie uszczuplony, bowiem zaplanowana na 15 oraz 16 stycznia 2022 roku rywalizacja na słynnej Okurayamie (HS 137) w japońskim Sapporo nie dojdzie jednak do skutku. Jako powód takiej decyzji organizatorzy wskazują względy organizacyjne.

Przypomnijmy, że zeszłorocznej zimy z powodu pandemii koronawirusa żadne z zaplanowanych na wyspie Hokkaido pucharowych konkursów nie doszły do skutku.

Dodajmy, że sezonie 2021/22 Sapporo będzie również gospodarzem kobiecych (8-9 stycznia) oraz męskich (21-23 stycznia) konkursów najwyższej rangi. Na ten moment jednak nie ma żadnych informacji o rezygnacji z organizacji wspomnianych zawodów.

Nie wiadomo również, które z pozostałych miast-gospodarzy mogłoby się podjąć próby zorganizowania konkursów zastępczych. Jak zapewniają włodarze FIS, prowadzone będą intensywne działania w tej sprawie.

źródło: FIS