Składy reprezentacji Polski na FIS Cup w Villach oraz LPK w Oslo

fot. PZN

Znamy skład reprezentacji Polski na konkursy FIS Cup w Villach, które odbędą się w najbliższy weekend. Trener kadry juniorów – Daniel Kwiatkowski – zdecydował, że w rywalizacji na kompleksie Villacher Alpenarena zaprezentuje się siedmiu jego podopiecznych. Z kolei na starcie rozgrywanych równolegle konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Oslo pojawią się cztery skoczkinie oraz sześciu polskich skoczków.

fot. PZN

Zawody na skoczni HS 98 w Villach będą już piątym weekendem zmagań w ramach tegorocznej edycji FIS Cup. Przypomnijmy, że za zawodnikami rywalizacja w estońskiej Otepaa, fińskim Kuopio, szwajcarskim Einsiedeln oraz w słoweńskim Ljubnie.

Bez Polek w Austrii

W Karyntii zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Trzon polskiej ekipy stanowić będzie znakomicie dysponowany w ostatnim tygodniach 18- letni Jan Habdas. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra, podczas ostatniej rywalizacji w Ljubnie, po raz pierwszy w karierze stanął na podium konkursu rangi FIS Cup. Ponadto, w miniony weekend zdominował on rywalizację w krajowych zawodach LOTOS Cup, wygrywając w kategorii junior. Na starcie nie zabraknie również Marcina Wróbla, który podobnie jak Hadbas bardzo dobrze zaprezentował się podczas weekendowej rywalizacji na Średniej Krokwi. Skład uzupełniają Adam Niżnik, Szymon Zapotoczny, Klemens Joniak, Szymon Jojko oraz członek kadry narodowej – Jarosław Krzak.

Polski Związek Narciarski jednocześnie poinformował, że na starcie konkursu kobiet zabraknie polskich skoczkiń.

Silny skład na LPK w Oslo

Reprezentantki Polski ujrzymy za to w rozgrywanych równolegle zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet w norweskim Oslo. O punkty na skoczni Midstubakken (HS 106) powalczą Wiktoria Przybyła, Kamila Karpiel, Pola Bełtowska oraz Sara Tajner. Przypomnijmy, że konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego na wzgórzu Holmenkollen będą pierwszymi międzynarodowymi zawodami w Norwegii od pamiętnego przerwania RAW Air w sezonie 2019/20 z powodu koronawirusa.

Oprócz Polek na starcie rywalizacji w Oslo zobaczymy również reprezentantów Polski, którzy w silnym składzie powalczą o punkty na Midstubakken (HS 106). Będą to czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix – Jakub Wolny, a także Klemens Murańka, który skacząc 148 m w miniony weekend ustanowił nowy letni rekord Paul Ausserleitner Schanze, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek. W porównaniu do rywalizacji w Bischofshofen trener Maciej Maciusiak zdecydował się zrezygnować z Pawła Wąska, który będzie trenować w kraju.

źródło: PZN