Skandynawia, czyli wielka moc sportów zimowych. Jak się przygotowują? Od wiosny do zimy #5

Jak wiemy z doświadczenia wynikającego z oglądania poprzednich sezonów w sportach zimowych, Skandynawowie odgrywają bardzo dużą rolę. Dzisiaj zobaczymy, jakie sposoby przygotowań obrali. Czy są one słuszne? Tego akurat dowiemy się w listopadzie.

Motywacji brakuje? Norwegowie ją znajdą. Johannes Klaebo oraz Peter Northug napędzają siebie nawzajem do pracy… w bardzo interesujący sposób.

Biegi narciarskie to zimowy sport, jednak warto korzystać w przygotowaniach także z letnich zalet. Maiken Caspersen Falla potwierdza to.

Dobry nastrój? Ważny element w dobrym przygotowaniu się. Ingvild Flugstad Oestberg wysyła nam na swoim portalu społecznościowym pozytywną energię, mimo ciężkiej pracy, którą wykonuje.

Podobną postawę przyjmuje Therese Johaug. 28 stopni i ogromny wysiłek? Żaden problem.

Charlotte Kalla przyznaje, że lato to też czas dla rodziny. No bo kiedy jak nie w lato, Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Szwedzka biegaczka prowadzi także zbiórkę w ramach fundacji.

Śnieg na początku lipca? To dla Skandynawów żaden problem. Hanna Falk wykorzystuje tunel z torem do treningów, z których sama jest zadowolona.

Także biegacze kibicują swoim na odbywającym się obecnie mundialu. Szwecję wspierała Stina Nilsson.

Tak jak piłkarze rywalizują ze sobą, tak biegacze także mogą się sprawdzić, ścigając się z narciarzami innych nacji. Taką opcję postanowili wykorzystać Iivo Niskanen, Ristomatti Hakola oraz Peter Northug.

No właśnie… Peter Northug. Norweski biegacz znajduje czas na żarty w portalach społecznościowych. Tylko czy kogoś to jeszcze dziwi? Czy te sklejki zdjęć są śmieszne? Zobaczcie i oceńcie.

Biathloniści także mają wakacje. To, czy one mają długość adekwatną do wysiłku wkładanego do przygotowania do kolejnych sezonów, inna sprawa. Tiril Eckhoff korzysta z pięknej pogody w Norwegii.

Uprawianie sportu wyczynowego wymaga odpowiednio zbilansowanej diety. Biathloniści, dzięki doświadczeniu, mogą przekazywać informacje o zdrowym odżywaniu, tak jak mistrzyni olimpijska Hanna Oeberg.

Tak jak mogliście zobaczyć w poprzednich artykułach tej serii, okres przygotowawczy to także czas dla sportowców na różne reklamy. Przykładem jest Marte Olsbu.

Również Ingrid Landmark Tandrevold wykorzystuje letnie korzyści do przygotowań.

Dla Johannesa Boe to bardzo ważny czas. Norweg ożenił się. Jego brat Tarjei przeżywał ten czas razem z nim.

Lipiec to także czas powrotu do pełnych obrotów na skoczni, na co zawodnicy czekają, tak jak Maren Lundby i Daniel Andre Tande.

Skoki można łączyć z byciem zawodnikiem klubu piłkarskiego, tak jak Norwegowie.

Johann Andre Forfang z okazji urodzin postanowili wraz ze swoja dziewczyną zrelaksować się.

Podobnie czas spędzają teraz Robert Johannson oraz Marlene Messell.

Początek lata zawodnicy także wykorzystują do doskonalenia i wykonywania swoich hobby. Jak widzimy, Espen Andersen i Joergen Graabak także to robią.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Killan Peier zaczął sezon od dwóch zwycięstw,
*Viessmann pozostał głównym sponsorem mistrzostw na rok 2019 i 2021,
*Hanna Kolb zakończyła karierę,
*Marcel Hirscher nie kończy jej?

Źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.